Szkoła Podstawowa nr 6
im. ks. Piotra Skargi w Jarosławiu
 
   
 
ARCHIWUM:

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
3,5 kwietnia 2019
W dniu 3 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbył się VI Wojewódzki Konkurs „Śladem Wielkich Polaków”. Tegoroczna edycja poświęcona była życiu i twórczości Juliusza Słowackiego. Patronat nad tym konkursem objęli między innymi: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Podkarpacki Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Jarosławskiego i Burmistrz Miasta Jarosławia. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III gimnazjalnej: Natalia Kołcz i Lidia Wiśniewska. W konkursie wiedzy Natalia Kołcz otrzymała wyróżnienie i była jedyną nagodzoną uczennicą z miasta Jarosławia w kategorii: szkoły podstawowe i gimnazjalne. W konkursie recytatorskim Lidia Wiśniewska zajęła II miejsce.

5 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu odbył się XVI Wojewódzki Konkurs Kuratoryjny „Juliusz Słowacki i jego epoka”. Konkurs odbył się między innymi pod patronatem Wojewody Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Powiatu Jarosławskiego. Do konkursu tego przystąpiły również uczennice naszej szkoły: Martyna Osada, Lidia Wiśniewska i Martyna Rokoszyńska, która w konkursie wiedzy zajęła II miejsce.

Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

OGÓLNOPOLSKI PROTEST NAUCZYCIELI
5 kwietnia 2019
Komunikat
Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Ks. Piotra Skargi
w Jarosławiu

W związku z przystąpieniem nauczycieli i pracowników
Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ks. Piotra Skargi w Jarosławiu,
do strajku ogłoszonego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego
od dnia 8 kwietnia 2019 roku,
zajęcia dydaktyczno-wychowawcze nie będą się odbywały.
Świetlica szkolna zapewnia opiekę wszystkim wychowankom i uczniom, którzy tej opieki potrzebują.
Jednocześnie proszę Państwa Rodziców o systematyczne monitorowanie wiadomości publikowanych przez dyrektora szkoły poprzez e-dziennik Librus, gdyż sytuacja może ulec zmianie ze względu na niezakończone negocjacje strony rządowej ze związkową.

Anna Lizut
Dyrektor Szkoły

NABÓR DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ I PRZEDSZKOLI
5 marca 2019
UWAGA RODZICE!
Od 8 marca uruchomiona zostanie elektroniczna rekrutacja do publicznych przedszkoli i szkół podstawowych.
To obowiązkowy system zapisów dziecka do I klasy szkoły podstawowej, oddziału przedszkolnego
w szkole oraz przedszkola.

W związku z powyższym, Szkoła Podstawowa nr 6 zaprasza serdecznie do zapisu dzieci pięcioletnich i sześcioletnich, do oddziału przedszkolnego "0".

Zapraszamy!


Więcej informacji oraz druki do pobrania TUTAJ

WARSZTATY SMOGOWE
26 lutego 2019
26 lutego o godz. 17 w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji Miasta odbyły się warsztaty Smogowe dla społeczności lokalnej. Prowadzącym spotkanie był Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego Pan Piotr Siergiej. Na warsztatach poruszane były tematy dotyczące zanieczyszczenia powietrza oraz jak się przed nim chronić.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia krótkiego filmu na temat smogu.

Link do filmu jest dostępny TUTAJ
ZAPROSZENIE NA WARSZTATY INFORMACYJNE O ZANIECZYSZCZENIU POWIETRZA
17 stycznia 2019
W najbliższy wtorek 26 lutego o godz. 17:00 w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, odbędzie się spotkanie informacyjne o zanieczyszczeniu powietrza realizowane w ramach projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej, w którym bierzemy udział jako jedyna szkoła na Podkarpaciu.

Zachęcamy gorąco do udziału w tym spotkaniu, gdyż problem jest niezwykle poważny i dotyczy nas wszystkich.
BIERZEMY UDZIAŁ W EDUKACYJNEJ SIECI ANTYSMOGOWEJ!
17 stycznia 2019
To program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Nasza szkoła jako jedyna na Podkarpaciu została wyposażona w mierniki, oznaczające jakość powietrza. Dane zbierane przez mierniki są udostępniane przez Internet oraz prezentowane na wyświetlaczach w szkole, co umożliwia uczniom, nauczycielom i społeczności lokalnej bieżące monitorowanie jakości powietrza i adekwatne zaplanowanie aktywności.

Codziennie można sprawdzać stan powietrza odwiedzając stronę, na której jest zamieszczona mapa zanieczyszczeń klikając w TEN LINK

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA STRONIE esa.nask.pl LUB NA FACEBOOKU SZKOŁY
INFORMACJA DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW UCZNIÓW KLAS VIII I III GIM.
styczeń 2019
Drodzy rodzice i opiekunowie klas VIII i III Gimnazjum.
W linkach poniżej znajdziecie informacje z MEN dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok 2019/2020.

LIST MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ ANNY ZALEWSKIEJ

PREZENTACJA DOTYCZĄCA REKRUTACJI


SZKOLNA WIGILIA
21 grudnia 2018
Świąteczny nastrój ogarnął dziś wszystkich. Były przepiękne życzenia, prezenty, śpiewanie kolęd i pastorałek, opłatek oraz oczywiście tradycyjne wigilijne potrawy. Na twarzach gościły uśmiechy a w sercu panowała radość z okazji zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia.


WIĘCEJ ZDJĘĆ NA FACEBOOKU
KONKURS POETYCKO PLASTYCZNY
19 grudnia 2018
W środę 19 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie KONKURSU POETYCKIEGO I PLASTYCZNEGO ZWIĄZANEGO Z 100.ROCZNICĄ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Konkurs dla klas I,II,III
Zakładka do książki z symbolami narodowymi
KLASA I
I miejsce - Martyna Sęga
II miejsce - Mateusz Skiba
III miejsce - Amelia Stęchły
III miejsce - Bartosz Jasiewicz
III miejsce - Patryk Wawrzyszczak

KLASA II
I miejsce - Julia Majcher
II miejsce - Anna Iniewicz
III miejsce - Anna Krzeszowiec
III miejsce - Aleksandra Mazurkiewicz
III miejsce - Mikołaj Wiprzycki
KLASA III
II miejsce - Amelia Krawczyk
III miejsce - Julia Lewandowska
Konkurs Patriotyczne rymowanki
I miejsce - Karol Kozar - klasa V a
II miejsce - Karol Granda - klasa V a
Konkurs Wiersz o tematyce patriotycznej
I miejsce - Natalia Waszajło - klasa VIII a
II miejsce - Pamela Dell Angelo - klasa VIII a
Laureatom konkursu gratulujemy!
Organizatorem konkursu była nauczycielka języka polskiego Pani Anna Pawela.


WIĘCEJ ZDJĘĆ NA FACEBOOKU
WIZYTA UCZNIÓW Z UKRAINY
12 grudnia 2018
W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej szkole niezwykle sympatyczną grupę uczniów z Ukrainy, z miejscowości Nieżyn w obwodzie czernihowskim. Młodzież wraz z opiekunami uczestniczyła w lekcji języka polskiego oraz angielskiego. Na zakończenie wizyty na naszych gości czekały słodkie upominki.


WIĘCEJ ZDJĘĆ NA FACEBOOKU
MIKOŁAJKI
6 grudnia 2018
6 grudnia wszystkie dzieci w naszej szkole odwiedził Święty Mikołaj.


WIĘCEJ ZDJĘĆ NA FACEBOOKU
CHARYTATYWNY KIERMASZ PIERNICZKÓW
5 grudnia 2018
5 grudnia odbył się w naszej szkole charytatywny kiermasz pierniczków świątecznych, z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie prowadzonej przez Samorząd Uczniowski zbiórki pieniążków dla Iwonki Blok. W akcję zaangażowali się uczniowie z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą p. Jolanta Ryzner, którzy pięknie udekorowali pierniczki podczas zajęć, oraz uczniowie klasy 8a i 8b wraz z wychowawcami p. Joanną Niemczyk i p. Patrycją Stefanowską. Serdeczne podziękowania należą się Rodzicom, którzy upiekli pierniczki a bez których to przedsięwzięcie nie cieszyłoby się takim powodzeniem. Zainteresowanie kiermaszem było ogromne a podziękowania należą się wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy z całego serca wspomogli akcję zakupując pierniczki.


WIĘCEJ ZDJĘĆ NA FACEBOOKU
UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA DĘBÓW PAMIĘCI
16 listopada 2018
16 listopada nasza szkoła miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystości poświęcenia Dębów Pamięci. W opiekę wzięliśmy pamięć o poruczniku Stanisławie Badowiczu synu Andrzeja i Stefani, który urodził się w Jarosławiu 8.05.1911 r. Zamordowany został przez NKWD w Charkowie w 1940r. Obiecujemy pamięć o poruczniku pielęgnować i przekazywać młodszym pokoleniom..


ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
100 LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE
9 listopada 2018
O godzinie 11.11 w całej Polsce zabrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego". Nasza szkoła przyłączyła się do akcji ogólnopolskiej Ministerstwa Edukacji Narodowej "Rekord dla Niepodległej". Społeczność szkolna na boisku dumnie zaśpiewała hymn Polski.
Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu nastąpiło wręczenie dyplomów i statuetek laureatom Festiwalu Pieśni Patriotycznych. Gratulacje oraz nagrody uczniowie odebrali z rąk Dyrektor Szkoły Pani Anny Lizut oraz Dyrektor Wydziału Oświaty Pani Renaty Chlebowskiej. Swoje dyplomy i nagrody otrzymali również laureaci i uczestnicy konkursów zorganizowanych przez nauczycielkę historii Panią Agnieszkę Joniec- Jurczak w ramach obchodów Odzyskania przez Polskę Niepodległości tj. konkursu wiedzy nt życia
i działalności Józefa Piłsudskiego oraz konkursu na "Najpiękniejszy List do Marszałka".


ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
100 LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE
9 listopada 2018
9 listopada w dzień głównych obchodów 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się w naszej szkole Festiwal Pieśni Patriotycznych. Każda klasa, począwszy od "zerówki" a skończywszy na klasach III gimnazjum z dumą zaprezentowała wybraną przez siebie pieśń.


ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
100 LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE
8 listopada 2018
8 listopada odbyła sie w naszej Szkole kolejna uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Myślą przewodnią była wdzięczność Polsce oraz Marszałkowi Piłsudskiemu za naszą najdroższą Ojczyznę. Uczniowie z klasy 5b pod kierunkiem Pani Elżbiety Pityńskiej - Korab oraz Pani Iwony Płocicy z wielkim zapałem recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Głos historii opowiadal o Ojczyźnie, gdzie kwitną żonkile, śpiewa skowronek, rozbrzmiewa hejnal z Wieży Mariackiej, wije sie wstęga Wisły. Całość przedstawienia łączyła postać wybitnego człowieka- Marszalka Józefa Piłsudskiego. Ten dzień to okazja do przypomnienia o ludziach, którzy walczyli o Niepodległą, oraz przekazania elementarnych zasad patriotyzmu. Na zakończenie uroczystości zebrani odspiewali Hymn Polski, powód do dumy wszystkich Polaków.

100 LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE
7 listopada 2018
"Tak nam się narodziła Polska, Ojczyzna miła." To motto zaczerpnięte z wierszy o Niepodległej pióra Krzysztofa Kubaszka - poety, nauczyciela, Jarosławianina, było myślą przewodnią pięknej i uroczystej akademii z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Program przygotował Zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej nr 6, pod kierunkiem pani Danuty Młynarskiej - Kroczek. Piękna oprawa artystyczna przeniosła w nas w odległe czasy smutnych dziejów Polski, a patriotyczne wiersze K. Kubaszka w wykonaniu naszych uczniów, nas w zadumę i refleksję. Nie zabrakło także znanych, patriotycznych pieśni, w tym "Serce w plecaku" Michała Zielińskiego, które przy wspólnym śpiewaniu całej społeczności szkolnej przysporzyły wiele radości
i dumy narodowej.

ŚWIĘTO DYNI W NASZEJ SZKOLE
16-19 października 2018
Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. W naszej szkole w dniach 16-19.10.2018r. niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została DYNIA. Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo.
W czasie obchodów „Jesiennych dni dyni” powstała galeria najciekawszych okazów dyniowych. Uczniowie przygotowali plakaty, które umieszczone zostały na korytarzach szkoły. Tematyka tych prezentacji była różna, a dotyczyła np.: systematyki biologicznej gatunku, walorów odżywczych i leczniczych dyni. Dzieci z oddziału przedszkolnego i kl.I przedstawiły jesienną dynię w pracach plastycznych.
W czasie obchodów „Jesiennych dni dyni” nie mogło zabraknąć dań z dynią w roli głównej. Dlatego też odbył się
w szkole kiermasz i degustacja dyniowych smakołyków. Dzieci wspólnie z rodzicami, a nawet z dziadkami przygotowali pyszne soki, zupy dyniowe z prażonymi pestkami, muffinki, galaretki, ciasta i racuszki. Było naprawdę pysznie:). Ale to nie koniec atrakcji. Dzieci wraz z wychowawcami i z głowami pełnymi pomysłów wzięli udział w tworzeniu dyniowych postaci z wykorzystaniem naturalnych materiałów przyrodniczych. W ostatni dzień naszego szkolnego przedsięwzięcia, wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce słuchając recytacji wierszy o dyni. Na uwagę zasługuje fakt, że wśród prezentowanych utworów znalazły się również utwory własne uczniów i ich wychowawców. Tydzień z dynią w roli głównej przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, odkrywania i zabawy.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
PODRĘCZNIKI
Nasi uczniowie korzystają z podręczników zgodnie z Podstawą Programową.

Szczegółowy wykaz obowiązujących podręczników na rok szkolny 2018/2019 z religii do pobrania tutaj a do zerówki tutaj

Podręczniki dla klas I-VIII będą do wypożyczenia w Bibliotece szkolnej we wrześniu
TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW
9 maja 2018
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ks. Piotra Skargi przez cały rok szkolny stara się na różny sposób pomagać ludziom, zwierzętom i przyrodzie
W dniach od 24 kwietnia do 9 maja 2018 roku w sposób szczególny chcieliśmy się podzielić dobrocią z innymi.
W związku z tym w naszej szkole odbył się Tydzień Dobrych Uczynków, w którym wzięła udział cała społeczność uczniowska. Przez tydzień wszyscy staraliśmy się jak najlepiej wypełniać zadania związane z dobrocią i życzliwością. Uczyliśmy się jak być życzliwym i pomagać innym. Przygotowano szereg ciekawych propozycji dla uczniów. Zbieraliśmy plastikowe nakrętki na rzecz chorej koleżanki, wykonaliśmy łańcuch pomocnych dłoni, zasadziliśmy doniczkowy kwiat, aby przypominał, że dobro trzeba codziennie pielęgnować. Wszyscy bardzo kreatywnie i z dużym zaangażowaniem włączyli się w realizację powyższych zadań.
W środę tj. 9 maja odbył się szkolny apel, na którym zostały podsumowane wszystkie zaproponowane działania. Klasy zaprezentowały opis swoich dobrych uczynków i zapisały je na kolorowych kwiatkach, które zostały przypięte do szkolnego drzewa dobrych uczynków.
W tym dniu cała społeczność szkolna ubrana była na czerwono z dużymi żółtymi uśmiechami, co symbolizowało postawę życzliwości i tolerancji wobec innych. Otwarci na pomoc innym zbieraliśmy złotówki w ramach akcji „Kilometry dobra”. Była to dla wszystkich nie tylko dobra zabawa, ale pokazanie naszych wielkich życzliwych serc.
Dzieląc się dobrem pomnażamy szczęście. To dzięki dobroci, z pozoru drobnej i symbolicznej rodzą się ogromne dzieła.
Mamy nadzieję, że ten kolorowy tydzień będzie zwiastunem zmiany w naszym codziennym życiu, a życzliwość na dobre zagości w naszej szkole.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
7 marca 2018
15 stycznia 2018
14 stycznia 2018
14 stycznia 2018
14 stycznia 2018
30 grudnia 2017
WIGILIA SZKOLNA 2017
22 grudnia 2017
22 grudnia w naszej szkole jak co roku odbyła się wigilia.
W tym roku na akademii wystąpiły dzieci z pięknymi kolędami polskimi, do których akompaniament przygotował uczeń klasy 6a Gabryś. Były oczywiście życzenia od Pani Dyrektor oraz dzielenie się opłatkiem.


ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO W NASZEJ SZKOLE
30 listopada 2017
30 listopada SP6 brała udział w Szkolnym Dniu Bezpieczeństwa Cyfrowego.
Był to jeden z etapów projektu ministerialnego, w którym uczestniczy nasza szkoła.
Celem projektu jest podniesienie wiedzy i świadomości uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa został wymyślony po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.


ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA
14 listopada 2017
W przypadającym 14 listopada ogólnopolskim Dniu Czystego Powietrza, Szkoła Podstawowa nr 6 proekologicznym przemarszem na rynek zakończyła „Tydzień ekologiczny”. Celem akcji było zachęcenie dzieci i młodzieży do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Wydarzenie honorowym Patronatem objął burmistrz miasta Waldemar Paluch.


ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA NA STRONIE FACEBOOK'OWEJ NASZEJ SZKOŁY
LUB NA STRONIE URZĘDU MIASTA JAROSŁAWIA
PODSUMOWANIE TYGODNIA EKOLOGICZNEGO
13 listopada 2017
13 listopada odbył się apel podsumowujący Tydzień Ekologii w naszej szkole.
Uczniowie pod kierunkiem Pani Anny Dąbrowskiej i Pani Agnieszki Niemiec przygotowali piękne przedstawienie pt. "Jak rozweselić Ziemię".
Odbyło się również rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród.
Zainteresowanie konkursami było bardzo duże, za co dziękujemy dzieciom, rodzicom i dziadkom,
a zwycięzcom gratulujemy!!!


ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA
10 listopada 2017


10 listopada społeczność szkolna uczciła Narodowe Święto Niepodległości.
Panie Agnieszka Joniec Jurczak i Małgorzata Wojciechowska przygotowała wspólnie z dziećmi piękną, wzruszającą akademię.
KIERMASZ EKOLOGICZNY
9 listopada 2017
W ramach tygodnia ekologicznego w naszej szkole odbył się kiermasz zdrowej żywności z jabłkiem i miodem w roli głównej.
Rodzice spisali się na medal!
Przygotowali przepyszne przekąski, degustacjom nie było końca.
Następnym razem trzeba rozłożyć to na co najmniej dwa dni.


ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
TYDZIEŃ EKOLOGICZNY
3 listopada 2017
TYDZIEŃ EKOLOGICZNY W NASZEJ SZKOLE 6-14.XI.2017r.
PLAN DZIAŁAŃ:

6.XI. (poniedziałek)
1. Wprowadzenie w tematykę tygodnia ekologicznego – przeprowadzenie lekcji przez wychowawców klas.
Należy poruszyć tematykę:
- problem spalania śmieci - szkodliwy wpływ na środowisko naturalne i zdrowie ludzi
- segregacja śmieci
Do wykorzystania: materiały otrzymane od UM w Jarosławiu w ramach programu „Czysty Jarosław”, scenariusze lekcji, broszury, prezentacje,…
7.XI. (wtorek)
1. Piszemy list do rodzica, dziadka, sąsiada nt. problemu spalania śmieci – klasy IV-VII oraz oddziały gimnazjalne.
2.Układamy ekologiczne rymowanki – klasy 0-III.

8.XI. (środa)
1. Przygotowywanie przez każdą z klas hasła, baneru dotyczącego problemu spalania śmieci i ochrony środowiska.
2. Przygotowanie na zajęciach komputerowych projektu ulotki informacyjnej o szkodliwości palenia śmieci (klasy IV-VII).

9.XI. (czwartek) - DZIEŃ EKOLOGICZNEJ ŻYWNOŚCI
1. Rolnictwo ekologiczne
- kiermasz Ekoprzekąsek z jabłkiem i miodem w roli głównej (klasy 0-VII)
- wykonanie gazetek nt. zdrowej żywności (żywność GMO, metale ciężkie, rolnictwo ekologiczne, certyfikat rolnictwa ekologicznego)
- zagrożenia wyginięcia pszczół.

10.XI. (piątek)
1. Stworzenie kodeksu ekologicznego.
2. Zbiórka zużytych baterii, nakrętek, makulatury.

13.XI. (poniedziałek)
1. Apel podsumowujący działania Tygodnia ekologicznego – wszyscy uczniowie uczestniczący w apelu przychodzą ubrani w kolorach: niebieskim lub zielonym.
- przedstawienie
- ogłoszenie wyników konkursu na plakat , ulotkę, list.
- odczytanie najlepszych listów: „List do rodzica, sąsiada dotyczący problemu spalania śmieci”.

14.XI. (wtorek) - DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA
1. Przemarsz uczniów i nauczycieli wokół Rynku z transparentami przygotowanymi przez poszczególne klasy (dzieci w maskach przeciwpyłowych) w godz. 9:40 – 10:25. Każda klasa zabiera ze sobą przygotowany wcześniej baner.
2. Wręczanie mieszkańcom miasta przygotowanych wcześniej ulotek informujących o szkodliwości palenia śmieci.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
13 października 2017
13 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Uczniowie pod kierunkiem Pani Danuty Młynarskiej Kroczek i Pani Małgorzaty Wojciechowskiej przygotowali "koncert życzeń" dziękując wszystkim pracownikom szkoły za ich codzienny trud.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
PODRĘCZNIKI 2017/2018
15 czerwca 2017
UWAGA!
JUŻ JEST DOSTĘPNY WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2017/2018
ZNAJDZIECIE GO W ZAKŁADCE
UCZNIOWIE / PODRĘCZNIKI
PODSUMOWANIE PROJEKTÓW SZKOLNYCH W ROKU 2016/2017
8 czerwca 2017

W roku 2016/2017 realizowany był szkolny projekt interdyscyplinarny "Znam region i swoje miasto - patrzę, podziwiam, poznaję". Poszczególne klasy realizowały następujące projekty edukacyjne:

klasa "0" - Mały archeolog
klasa Ia i Ib - Jarosław dawniej i dziś
klasa IIa - Z biegiem rzeki San
klasa IIb - Park miejscem nauki, zabawy i wypoczynku dawniej i dziś
klasa IIIb - Jarmark kupiecki "Jarmarki Jarosławskie"
klasa IVa - Słup Tatarski klasa VIb - Wielokulturowość i mniejszości narodowe
klasa VIa - Sakralna wędrówka przez Jarosław

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
ŚWIĘTO SZKOŁY
25 maja 2017

Dnia 24 maja 2017 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ks. Piotra Skargi w Jarosławiu obchodziła tradycyjnie Święto Szkoły. W tym roku wydarzenie to przypomniało jak mocno ta Szkoła związana jest z historią Parafii Bożego Ciała i dziejami jezuitów w naszym mieście. Dzięki gościnności Księdza Proboszcza Mariana Boho i pomocy księdza Marcina Klina uczniowie, nauczyciele i rodzice wraz z Gośćmi, którzy zaszczycili zgromadzonych swoją obecnością, mogli obchodzić święto w murach, które powołał do życia sam Ksiądz Piotr Skarga. Wydarzenie ilustrowało znaną łacińską sentencję: "Historia jest świadkiem czasów, światłem prawdy, życiem pamięci, nauczycielką życia".

Po uroczystej Mszy Świętej z pięknym i zapadającym w pamięć kazaniem wygłoszonym przez Ks. Proboszcza, zgromadzeni obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów S.P.6 , który nawiązywał do życia i dziedzictwa Patrona. Uczniowie z wielkim przejęciem opowiadali, wcielając się w role rajców miejskich, o wartościach, które najbardziej cenił ten, "który dobro państwa stawiał nad wszystko".

Czasy Piotra Skargi są odległe, ale Jego spostrzeżenia i nauki przyciągają swoją aktualnością. Uczniowie zwrócili także uwagę na fakt, że każde pokolenie ma swoje wyzwania, ale wartości – te najważniejsze, które czynią życie wartościowym i ciekawym są zawsze te same: wiara, miłość, uczciwość, szczerość. Wzruszające słowa, przejmująca muzyka i podniosły nastrój wywołał wiele chwil wzruszenia i refleksji. Wymownym podsumowaniem uroczystości było rozdanie przez Panie: Dyrektor Wydziału Oświaty – Renatę Chlebowską i Panią Dyrektor Szkoły – Annę Lizut, nagród za udział w konkursie krasomówczym: "Piotr Skarga – życie i dziedzictwo", który odbył się w S.P. 6 w dniu 18 maja. To wydarzenie również wpisało się w obchody Święta Szkoły Podstawowej nr 6. Uczniowie podczas recytacji przedstawiali wyniki swoich poszukiwań informacji nt. Patrona Szkoły. Wypowiedzi pokazały jak wielowymiarowa była to postać. Poruszały tematy z biografii Księdza, ale także w wymowny sposób przybliżały tego wzniosłego człowieka poprzez ukazanie Jego dnia codziennego, zainteresowań i upodobań. Były również wystąpienia podkreślające rolę Ks. Piotra dla rozwoju szkolnictwa w naszym mieście, jego wkład w opiekę nad ludźmi ubogimi i pokrzywdzonymi prze z los. Uczniowie konstruowali swoje wypowiedzi według zasad retoryki, czym także kontynuowali tradycje jezuitów. Oba wydarzenia: obchody Święta Szkoły w naszej Kolegiacie i konkurs krasomówczy zakończył swoim przemówieniem uczeń klasy Va – Gabriel Kruba.
WYDŁUŻONA REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
10 maja 2017

Zarządzeniem nr 168/2017 Burmistrza Miasta Jarosławia z dnia 8 maja 2017 r. rekrutacja do oddziału przedszkolnego zostaje wydłużona do 31 maja 2017 r.

NABÓR DO ODDZIAŁU
przy Szkole Podstawowej Nr 6 im. Ks. Piotra Skargi w Jarosławiu dzieci 5 i 6 – letnich urodzonych w roku 2011 i 2012 na rok szkolny 2017/2018.
Nabór na rok szkolny 2017/2018 do oddziałów przedszkolnych przeprowadzany jest wyłącznie drogą elektroniczną.
Wszystkich rodziców zapraszamy na stronę naborową www.jaroslaw.pl.
Listy przyjętych do klasy pierwszej będą opublikowane 19.05.2017 o godz. 10:00.
TRWA NABÓR DO ODDZIAŁU ZEROWEGO I KLASY PIERWSZEJ
19 kwietnia 2017

REGULAMIN POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 6 IM. KS. PIOTRA SKARGI W JAROSŁAWU NA ROK SZKOLNY 2017/2018 dostępny tutaj.


REGULAMIN POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO DO KLASY PIERWSZEJ w Szkole Podstawowej nr 6 im. Ks. Piotra Skargi w Jarosławiu na rok szkolny 2017/2018 dostępny tutaj.

Nabór elektroniczny na stronie internetowej Urzędu Miasta Jarosławia www.jaroslaw.pl
W przypadku trudności zapraszamy do sekretariatu szkoły w godz. od 8:00 do 14:00.
ELEKTRONICZNY NABÓR DO PRZEDSZKOLI
marzec 2017

W kwietniu rozpocznie się rekrutacja elektroniczna do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2017/2018. Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Miasta Jarosławia www.jaroslaw.pl
ZIMOWISKO SZKOLNE 2016/2017
16 - 20 stycznia 2017

Co roku w pierwszym tygodniu ferii w naszej szkole odbywa się zimowisko szkolne.
W tym roku trwało ono od 16 do 20 stycznia. Dzieci miały okazję spotkać się z ciekawymi ludźmi, brać udział w różncyh grach i zabawach oraz kuligu na saniach zaprzężonych w konie. Odwiedziły również Dinoland, gdzie świetnie się bawiły na różnego rodzaju zjeżdżalniach i trampolinach. Podczas zajęć z lepienia figurek z modeliny wykonały podobizny dziadka i babci, które na pewno posłużyły jako prezent na zbliżające się ich święto.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII.
WIGILIA SZKOLNA
22 grudnia 2016


Dwa dni przed wigilią społeczność szkolna zebrała się, aby uczcić nadchodzące święta.
Dzieci przedstawiły Jasełka, śpiewały kolendy i składały bożonarodzeniowe życzenia.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII.
JASEŁKA
21 grudnia 2016


21 grudnia, dzień przed wigilią szkolną w naszej szkole odbyły się jasełka.
Dzieci z klasy 3b pod kierunkiem Pani Danuty Młynarskiej - Kroczek dały piękne przedstawienie.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII.
MIKOŁAJKOWA LOTERIA FANTOWA
1 grudnia 2016
SURÓWKOWY ZAWRÓT GŁOWY
14 - 18 listopada 2016
Od 14 do 18 listopada w naszej szkole trwał tydzień promocji zdrowego stylu życia, pod hasłem "Surówkowy zawrót głowy - jabłko w roli głównej". W podniedziałek i wtorek dzieci w klasach wykonywały modele wybranych przez siebie warzyw i owoców, które następnie były wystawione na górnym korytarzu. W środę każda klasa przygotowała surówkę oraz plakat zawierający informacje o tym, co zawiera przygotowany przez nich przysmak.
Surówkę wraz z plakatem oraz makietą 3D klasy prezentawały na przygotowanych przez siebie stoiskach. Każdy mógł spróbować surówek i zapoznać się z wartościami odżywczymi tych pyszności.
Ostatniego dnia dzieciom prezentowana była seria filmów o zdrowym trybie życia i zagrożeniach dla człowieka, jakie niesie ze sobą niezdrowa żywność i brak ruchu.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Święto Niepodległości.
9 listopada 20169 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy 5 i 6 oraz Panie Małgorzata Wojciechowska i Agnieszka Joniec - Jurczak przygotowali występ, na którym były recytowane wiersze i śpiewane pieśni patriotyczne.
Światełko pamięci
21 października 2016


Uczniowie naszej szkoły brali udział w zbiórce zniczy organizowanej co roku na Podkarpaciu przez Konsulat RP we Lwowie, Polskie radio Lwów i TVP Rzeszów. Zebrane znicze zapłoną na polskich grobach na cmantarzach: Łyczakowskim, Orląt Lwowskich, Janowskim. Dzięki temu żadem polski grób nie zostanie zapomniany.
Dzień Edukacji Narodowej
13 października 2016


13 października społeczność szkolna uczciła Dzień Edukacji Narodowej.
Uczniowie pod opieką Pani Danuty Młynarskiej - Kroczek wierszykami i piosenkami podziękowali wszystkim pracownikom szkoły. Wszystkim pracownikom rozdane zostały dyplomy i jabłka "za szczególne osiągnięcia".

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Nowy Rok Szkolny 2016/2017
10 września 2016
10 września, w ramach VI Jarmarku Benedyktyńskiego, odbyła się Pielgrzymka Biegowa 1050-lecia Chrztu Polski.
Dystans 1050 metrów pokonało 1050 osób.
Trasa rozpoczynała się przy kościele MB Królowej Polski w Jarosławiu i przez Rynek prowadziła do źródeł chrześcijaństwa w naszym mieście – wzgórza św. Mikołaja, zwanego Jarosławskim Opactwem Pobenedyktyńskim, którego historia sięga 1611 roku.
Uczennice naszej szkoły gorąco dopingowały i zagrzewały do walki wszystkich uczestników.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Nowy Rok Szkolny 2016/2017
1 września 2016
Nowy rok szkolny
(fragment)

Być starszym to marzenie dzieci,
A przecież czas tak szybko leci,
Mija godzina za godziną,
Nim się spostrzegłeś rok upłynął!
I nowa bije już godzina,
Nowy rok szkolny się zaczyna,
Już czeka szkoła i koledzy,
I w książkach zasób nowej wiedzy.[...]

Idę przez gwarne korytarze,
Widzę coraz to nowe twarze,
A oto dawny mój kolega,
Już mnie zobaczył, już podbiega,
- Gdzie byłeś w lecie? Zbierasz znaczki?
- Czy masz już swoje miejsce w szatni?
- Patrz, nauczyciel jakiś nowy?
Ach, te okrzyki, te rozmowy...
Ale wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem...
Życzę wam wszystkim na początek
Szkolnego roku samych piątek!

Jan Brzechwa
Podsumowanie Projektu Teraz Polska Trzyma Formę - Moja forma świadczy o mnie.
2 czerwca 2016

Od lutego w naszej szkole realizowaliśmy ogólnopolski projet "Teraz Polska trzyma formę". Przez te kilka miesięcy dużo się działo, czego efekty można zobaczyć w przygotowanej specjalnie prezentacji TUTAJ
2 czerwca odbył się piknik, na którym podsumowaliśmy projekt.
Dzięki pomocy mocno jak zwykle zaangażowanym rodzicom i nauczycielom udało się zrealizować to duże przedsięwzięcie. ZA CO BARDZO DZIĘKUJEMY!

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Rozstrzygnięcie konkursu "Każdy może być fit"
23 maja 2016

LISTA ZWYCIĘZCÓW KONKURSU MULTIMEDIALNEGO
"KAŻDY MOŻE BYĆ FIT"

I MIEJSCE: Anna Gałasiewicz - Szkoła Podstawowa nr 7

II MIEJSCE EX AEQUO: Jakub Borys - Szkoła Podstawowa nr 5;
Kinga Mordarska - Szkoła Podstawowa nr 6

III MIEJSCE: Kinga Klisz - Szkoła Podstawowa nr 11

Wyróżnienia: Michał Markowicz oraz Martyna Rokoszyńska - Szkoła Podstawowa nr 11

Wszystkim uczestnikom (a było ich 28) bardzo dziękujemy za udział!

ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY
Dzień Dziecka w Jarosławiu 29 maja 2016
17 maja 2016

Zbliża się święto wszystkich dzieci. W tym roku burmistrz miasta Waldemar Paluch zaprasza rodzinnie na jarosławski rynek już 29 maja. Od godz. 13.00 będzie czekało wiele atrakcji - gry, zabawy, konkursy, występy, literackie zgadywanki, znani jarosławianie przeczytają wiersze Juliana Tuwima, a na finał zagra zespół Kolorowe Nutki. W tym samym dniu od godzin rannych zachęcamy do wędkowania na Babionce.
Parada Schumana 21 maja 2016
11 maja 2016

W sobotę, 21 maja br., już po raz kolejny, pod patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha, na jarosławskim rynku, odbędzie się Parada Schumana organizowana przez Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia w ramach Spotkań Europejskich. Wśród wielu atrakcji po raz pierwszy odbędzie się nocny bieg ulicami rynku.
Szkolny konkurs z języka angielskiego "Mistrz słówek"
6 maja 2016

Dnia 6 maja 2016 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego Mistrz Słówek.
Do zmagań przystąpiło 15 uczniów z klasy II a oraz II b.
I miejsce zajęła Amelia Stefanowska z klasy II a
II miejsce zajął Jakub Bednarz z klasy II a
III miejsce zajął Karol Granda z klasy II a
Zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.
Organizator mgr Dorota Krysa

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII

"Historia piórem malowana" - Międzyszkolny Konkurs historyczno-literacki
19 kwietnia 2016

Uczennica klasy Vb Wiktoria Dejnak zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Miejskim Konkursie historyczno-literackim „Historia piórem malowana” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 w Jarosławiu. Wiktoria, zgodnie z założeniami konkursu, napisała kartkę z pamiętnika postaci historycznej z czasów średniowiecznej Polski – wybraną postacią była Królowa Jadwiga. Gratulujemy sukcesu!
Projekt Edukacyjny "Orzech"
13 kwietnia 2016


Dnia 13 kwietnia 2016 r. odbyło się w naszej szkole zakończenie projektu edukacyjnego klasy VB pt. „Orzech”. Prace nad realizacją projektu klasa, wspólnie z wychowawcą, rozpoczęła w październiku bieżącego roku szkolnego. Etapy realizacji projektu:
1. Wybór tematu.
2. Wykonanie mapy mentalnej dotyczącej tematu „Orzech”.
3. Samodzielna praca uczniów w grupach zadaniowych:
Grupa I - rodzaje orzechów i ich wartości odżywcze,
Grupa II – występowanie orzechów na świecie,
Grupa III – przepisy kulinarne wykorzystujące orzechy,
Grupa IV – orzechy w kosmetyce.
Efekty prac poszczególnych grup zostały przedstawione w formie graficznej – plakat.
4. Spotkanie z ekspertem – dietetykiem.
5. Zakończenie projektu: prezentacja plakatu, degustacja różnych rodzajów orzechów i poczęstunek dla całej społeczności szkolnej – zdrowe produkty z orzechami.
W realizację projektu, szczególnie jego zakończenia bardzo aktywnie włączyli się rodzice uczniów,którzy przygotowali zdrowe produkty z orzechami np. chleb, kruche ciastka z płatkami owsianymi i orzechami, mufinki orzechowe, kruche ciasteczka z kawałkami orzechów. Zakończenie projektu cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej, rodzice, nauczyciele i uczniowie chętnie częstowali się przygotowanymi produktami i różnymi rodzajami orzechów oraz zapoznawali się z wiadomościami na temat tych zdrowych owoców. Dodatkowym zadaniem dla chętnych uczniów klasy VB było zredagowanie sprawozdania z przebiegu zakończenia projektu „Orzech”.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII

"Każdy może być fit" - konkurs multimedialny dla szkół podstawowych.
5 kwietnia 2016

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ks. Piotra Skargi
w ramach ogólnopolskiego projektu „Teraz Polska Trzyma Formę”
organizuje konkurs na prezentację multimedialną dotyczącą zdrowego trybu życia pt. "KAŻDY MOŻE BYĆ FIT"


regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszenia znajduje się TUTAJ
Szóstka realizuje projekt "Teraz Polska trzyma formę"
Kwiecień 2016


Aerobik, nordic walking, warsztaty coachingowe, spotkanie z dietetykiem i wiele innych zajęć obejmuje projekt realizowany przez naszą szkołę pt. "Teraz Polska trzyma formę".
W ramach projektu odbyło się spotkanie z dietetykiem, przy współpracy z Panią Wolak, matką uczniów. Przeprowadzono analizę składu ciała metodą bioimpedencji elektrycznej BIA.
Uczniowie udowodnili, że chipsy mogą być zdrowe pod warunkiem, że wykonane są z suszonych owoców i warzyw. Dzięki temu przez kilka dni w szkole unosił się piękny zapach suszonych jabłek, bananów, marchewek.
Z warzyw i owoców dzieci wykonały wesołe stworki i zwierzątka pod czujnym okiem uczennic Zespołu Szkół Spożywczych. Dzieci przygotowywały również zdrowe przekąski, na które przepisy ukażą się w książce kucharskiej.
Na początku kwietnia odbył się marsz nordic walking alejami Parku Miejskiego. Do marszu dołączyli mieszkańcy miasta zaproszeni przez portale internetowe.
7 kwietnia odbył się aerobik dla uczniów, rodziców i nauczycieli, który poprowadziła Pani Elżbieta Pityńska - nauczycielka wf-u w naszej szkole.
W ramach projektu nasza szkoła zaprasza wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych z terenu Jarosławia do udziału w konkursie multimedialnym "Każdy może być fit".

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII

Wizyta Native Speakera w naszej szkole
3 kwietnia 2016

3 kwietnia gościliśmy Amerykanina pana Douglasa Deming z Kalifornii.
Uczniowie klas 6 mieli okazję wysłuchać ekscytującego wykładu na temat podróży pana Douglasa połączonego z prezentacją multimedialną.
Podczas warsztatów uczniowie zadawali panu Douglasowi wiele ciekawych i zaskakujących pytań. Dzięki autentyczności prowadzonych zajęć uczniowie mieli poczucie bezpośredniego kontaktu z żywym językiem. Zajęcia z native speakerami, czyli rodzimymi użytkownikami języka obcego stwarzają warunki bardzo zbliżone do przebywania w obcym kraju i są niepowtarzalną motywacją do nauki.
Teraz Polska Trzyma Formę
23 marca 2016
... i po zimowisku.
29 lutego 2016

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, jak co roku, dla uczniów naszej szkoły było zorganizowane zimowisko.
W ciągu tego tygodnia dzieci brały udział w różnych zabawach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi oraz mogły nauczyć się wielu przydatnych umiejętności takich jak np. pieczenie ciasteczek ;).
Organizowane również były niezapomniane wycieczki.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Zimowisko 2016
15 - 19 lutego 2016


OGŁOSZENIE

Szkoła Podstawowa nr 6 organizuje ZIMOWISKO dla klas 0-III,
w terminie od 15 lutego do 19 lutego 2016 r.
Zapisy u pedagoga szkolnego do 5 lutego 2016
PROPONUJEMY CIEKAWE FORMY SPEDZENIA CZASU WOLNEGO W PIERWSZYM TYGODNIU FERII

więcej informacjiTUTAJ


Wigilia Szkolna
22 grudnia 2015

22 grudnia w naszej szkole odbyła się Wigilia. Dzieci w swoich klasach dzieliły się opłatkiem i spożywały wigilijne potrawy. Odbyła się również akademia z tej okazji, na której uczniowie przedstawili Jasełka
i śpiewali piękne bożonarodzeniowe kolędy i pastorałki. Rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy różaniec i wręczone zostały nagrody i wyróżnienia. Pani Dyrektor złożyła wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoły życzenia świąteczne. Cała społeczność szkolna podzieliła się opłatkiem życząc sobie nawzajem wesołych świąt Bożego Narodzenia.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Kiermasz Bożonarodzeniowy
18 grudnia 2015

Już tradycją jest, że przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbywa się kiermasz. 18 grudnia wszystkie klasy przygotowały stoiska z pięknymi ozdobami świątecznymi. Wszyscy zarówno dzieci, rodzice jak i przechodnie mogli zakupić dzieła naszych uczniów i ozdobić nimi swoje mieszkania i domy. Pieniądze zebrane na kiermaszu zasiliły fundusze poszczególnych klas.
Dziękujemy bardzo rodzicom oraz babciom naszych dzieci za pomoc w przygotowaniu kiermaszu.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Mikołajki 2015
4 grudnia 2015

4 grudnia odbyły się w naszej szkole "Mikołajki".
Wszystkie dzieci, te grzeczne i nie zostały obdarowane przez Mikołaja prezentami.
Odbyły się również Mikołajkowe Zawody Sportowe, w których uczestniczyli uczniowie z młodszych
i starszych klas, przygotowane przez Panią Elżbietę Pityńską i Panią Renatę Chlebowską.
Dzień 4 grudnia przeszedł do historii jako jeden z najfajniejszych dni bieżącego roku szkolnego.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Szkolenie z pierwszej pomocy
20 listopada 2015

20 lisopada w naszej szkole odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy klas piątych.
Szkolenie przeprowadził profesjonalny ratownik medyczny.
Dzieci chętnie brały udział w pokazach i ćwiczeniach. Wiedza naszych uczniów z udzielania pomocy została ugruntowana :)

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Tydzień dobrego chleba na zakwasie
22-28 października 2015

W dniach 22-28 października 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 6 im. Ks. Piotra Skargi obchodzony był „Tydzień dobrego chleba na zakwasie”.
Był to nasz pionierski udział w akcji, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i dużym zaangażowaniem całej społeczności szkolnej. Jesteśmy Szkołą Promującą Zdrowie więc dbamy o zdrowy styl życia naszych uczniów i zachęcamy ich do spożywania wartościowych produktów oraz aktywności fizycznej.
W bieżącym roku szkolnym głównym celem naszych działań jest promowanie idei chleba żytniego na zakwasie i zdrowego stylu życia wśród uczniów i ich rodziców. Koordynatorami przedsięwzięcia były: pani mgr Ewa Pęcherek - Szkolny Koordynator ds. Promocji Zdrowia i pani mgr Anna Dąbrowska - nauczyciel przyrody.
Więcej przeczytasz tutaj

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Dzień Edukacji Narodowej
14 października 2015

14 paźdiernika odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pod opieką Pani Danuty Młynarskiej-Kroczek, przygotowały piękny występ artystyczny. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz podarowały nauczycielom i pracownikom szkoły ordery dziękując im za ich codzienny trud. Uczniowie wręczyli również Order Uśmiechu Panu Zenonowi Binowskiemu, swojemu ulubionemu nauczycielowi - "Panu od wf-u". Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli pracownikom oświaty życzenia, życzeń nie zabrakło także od rodziców, za co bardzo dziękujemy!

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Autobus Energetyczny - mobilne centrum edukacyjno-informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu
9 października 2015

9 października na jarosławskim rynku stanął "Autobus Energetyczny" - jest to akcja ogólnopolska ekukacyjno-ekologiczna prowadzona przez Krajową Agencję Poszanowania Energii pod patronatem Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Śodowiska.
Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości społecznej na temat zmian klimatu oraz działań jakie można podjąć aby im przeciwdziałać. W tym dniu autobus-laboratorium odwiedzili uczniowie naszej szkoły. Oglądali tam prezentacje najnowszych rozwiązań w dziedzinie poszanowania energii.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
1 października 2015
1 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Od września na korytarzach szkolnych wisiały plakaty wyborcze poszczególnych kandydatów na przewodniczącego szkoły. Wszyscy uczniowie mogli zapoznać się z programami wyborczymi tych osób. Komisja wyborcza w składzie: Kamil Bania kl. 6b, Szymon Smagacki kl. 5a i Martyna Brudek kl. 5b, nadzorowała wybory i liczyła głosy. Wszyscy obecni w tym dniu uczniowie wrzucili swój głos do urny wyborczej.
Z pośród 14 kandydatów najwięcej głosów zdobył Hubert Szumigraj z klasy 6b, który został przewodniczącym S.U. Mamy również wiceprzewodniczącą: Karolinę Bania z klasy 5a, a także sekretarza: Mateusza Wolwowicza z klasy 5b. Pozostali kandydaci zasilili Samorząd Uczniowski, jako ekipa do spraw różnych... Wszystkim bardzo gratulujemy poparcia wśród uczniów naszej szkoły i życzymy powodzenia w rządach:)

ZDJĘCIA Z WYBORÓW DO OBEJRZENIA W GALERII
ARCHIWUM 2014/2015:

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej
17 czerwca 2015
17.06.2015r. w Szkole Podstawowej nr 10, odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej. Naszą Szkołę reprezentowali w kategorii klas starszych: Amelia Hawryłko, Martyna Brudek i Mateusz Wolwowicz. W kategorii klas młodszych wystąpili Karol Kozar i Karol Granda z klasy pierwszej, którzy po świetnych występach zajęli odpowiednio II i III miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Kolejne zmagania konkursowe już za rok!

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
PROŚBA O GŁOSOWANIE
8 czerwca 2015
Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Powiatu Jarosławskiego prosi o zagłosowanie na inicjatywę "Młody ciałem Młody Duchem - i z rodzicem i z maluchem!". Celem projektu jest integracja w relacjach rodzice - dzieci, a skierowany jest do dzieci w wieku 6 - 13 lat oraz ich opiekunów. Cele projektu mają być realizowanie przez dwutygodniowe warsztaty artystyczne, ruchowe itp. Środki i wsparcie na tę inicjatywę można uzyskać od Fundacji AVIVA, która rozpisała konkurs internetowy. Aby zagłosować należy wejść na http://todlamniewazne.pl/
Szóstka świętuje "Aktywnie po zdrowie"
28 maja 2015
Dzień 28 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 6 im. Ks. Piotra Skargi w Jarosławiu był wyjątkowy. Obchody Święta Szkoły zbiegły się bowiem z podsumowaniem projektów edukacyjno - badawczych realizowanych w tej placówce. Wszystkie te uroczystości przybrały formę festynu pod hasłem: Szóstka świętuje „Aktywnie po zdrowie”.
„Aktywnie po zdrowie” to program edukacyjny Fundacji Banku Ochrony Środowiska, na który składa się szereg poszczególnych projektów. Jego celem jest powszechna edukacja dotycząca zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. W ramach projektu realizowanego w SP6 uczniowie utrwalali zdrowe nawyki żywieniowe i dbali o kondycję fizyczną.
Organizatorzy Święta Szkoły zaprosili producentów zdrowej żywności z terenu powiatu, aby zachęcać rodziców i uczniów do świadomych zakupów żywności. W akcję włączyli się bardzo aktywnie rodzice, którzy przygotowali smaczne, ale zdrowe przekąski: różnego rodzaju chleby, zbożowe ciasta i ciasteczka, sałatki, owocowe musy i galaretki.
Uczniowie wzięli udział w pokazie mody ekologicznej, zawodach sportowych, zabawie pod kierunkiem Wodzireja, wspólnym śpiewaniu ulubionych utworów, wysłuchali prelekcji na temat życia i hodowli pszczół.
Uczniowie klasy Va i VIb pochwalili się umiejętnością porozumiewania się w języku migowym, którą nabyli w ramach realizacji projektu „Migiem do ludzi”.
W tym dniu można było również przekonać się jak wiele innych projektów – edukacyjnych i badawczych było realizowanych w bieżącym roku szkolnym w tej placówce. Proces zdobywania wiedzy w wielu różnorodnych dziedzinach został umiejętnie skoordynowany przez nauczycieli, co zaowocowało projektami: „Chleb”, „Kapusta”, „Wycieczka”, „Teatr”, „Londyn”, „Żubry”, „Piłka nożna”, „Pies”, „Dinozaury”, „ Jabłko”, „Migiem do ludzi”. Dzięki tym przedsięwzięciom uczniowie uczyli się: logicznego myślenia, stawiania pytań, zdobywania wiedzy poprzez eksperymentowanie. Działania w trakcie realizacji projektów, już od najmłodszych lat, wdrażają uczniów do kreatywności, odpowiedzialności, twórczej i zgodnej pracy w grupach, stawiania hipotez i ich weryfikowania. Jest to dobre przygotowanie do nauki na kolejnych etapach kształcenia. Wzmożona aktywność uczniów uczyniła szkołę atrakcyjnym miejscem realizacji własnych pomysłów. Prezentacja projektów była wyeksponowana w antyramach ustawionych przed wejściem do budynku szkoły.
Świętowanie przygotowane wspólnym wysiłkiem całej społeczności szkolnej przyniosło wiele satysfakcji zaproszonym gościom, uczniom, rodzicom i nauczycielom. Wspólny całoroczny wysiłek zaowocował ciekawymi pomysłami, a na koniec wspaniałą zabawą.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
PARADA SCHUMANA
23 maja 2015
Międzyszkolny Turniej Wiedzy z Języka Angielskiego
15 maja 2015
Dnia 15 maja, w Szkole Podstawowej nr 10, odbył się II Międzyszkolny Turniej Wiedzy z Języka Angielskiego, zorganizowany przez wydawnictwo Macmillan. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klas trzecich i klas szóstych. W kategorii klas szóstych, uczennica naszej Szkoły Izabela Telega zajęła III miejsce, pokonując jednocześnie 27 uczniów z 7 jarosławskich i okolicznych szkół. Dwie pozostałe uczennice biorące udział w zmaganiach konkursowych tj Gabriela Szydłowska oraz Wiktoria Ryzner, również uzyskały wysokie wyniki. W kategorii klas młodszych, uczeń klasy trzeciej Gabriel Kruba, zaprezentował bardzo wysoki poziom i w ostatecznej klasyfikacji zajął czwarte miejsce. Zabrakło mu jedynie dwóch punktów aby być na miejscu trzecim. W tej grupie wiekowej wystartowało 16 uczestników
a więc wynik Gabriela jest naprawdę imponujący. Gratulujemy Wszystkim Uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
12 maja 2015
12 maja w Przeworsku odbył się Powiatowy Trurniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w którym zdobyliśmy III miejsce! Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIa Kornakiewicz Paulina, Hawryłko Amelia, Banaś Klaudiusz i Ochyra Piotr. W tym roku udział SP 6 był możliwy dzięki temu, że wyżej wymienieni uczniowie zwyciężyli w Miejskim Turnieju BRD, który odbył się 10 kwietnia.

Serdecznie gratulujemy!

Zajęcia na PWST
9 maja 2015
W dniu 9 maja 2015r, uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą p. Patrycją Stefanowską, udali się do auli Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej, aby gościnnie uczestniczyć w wykładzie
i warsztatach Uniwersytetu Dziecięcego. Spotkanie możliwe było dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Instytutu Inżynierii Technicznej doc. dr Doroty Dejniak. Dla większości uczniów była to pierwsza wizyta
w jarosławskiej uczelni oraz pierwszy udział w tak niezwykłym wydarzeniu. Aby pozostał on w pamięci uczniów na dłużej, jeszcze przed rozpoczęciem spotkania, wszyscy otrzymali drobne gadżety z logo
i nazwą uczelni. Wykład, który odbywał się w auli nowej Biblioteki pt. „Savoir-vivre a Ekonomia”, poprowadziła pani dr inż. Katarzyna Kucab-Bąk. Przybliżyła uczniom zasady poprawnego zachowania
w domu, szkole i pracy nie tylko w Polsce ale w wielu krajach w Europie i na świecie. Następnie, uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach, gdzie uczyli się praktycznych rozwiązań sytuacji omawianych podczas wykładu. Po części warsztatowej, w której nasi wychowankowie brali czynny udział, udaliśmy się na lody aby podsumować nasze wspólne wyjście. Na pełnych wrażeń uczniów pod szkołą oczekiwali rodzice. Ten majowy dzień, piękny
i słoneczny, należał do bardzo udanych i na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Dzień Biszkopta
8 maja 2015
W dniu 8 maja, uczniowie klasy 4a i 4b wraz z wychowawcami uczestniczyli w Dniu Biszkopta, zorganizowanym w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek przez Miejską Bibliotekę Publiczną
w Jarosławiu. Podczas godzinnego spotkania uczniowie poznawali sposób wytwarzania biszkoptów, dowiedzieli się co nieco nt. lokalnych zakładów produkujących te słodkie frykasy, uczestniczyli w projekcji filmu 3D oraz mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia w roli biszkopta.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
"Pani Twardowska"
kwiecień 2015
W kwietniu uczniowie klasy VB naszej szkoły w ciekawy sposób prezentowali znajomość „Pani Twardowskiej” na lekcjach języka polskiego.
Podzieleni na trzy grupy mieli za zadanie przygotować miniaturę teatralną na podstawie ballady, wykonać „kukiełki” występujących postaci, nauczyć się tekstu oraz urozmaicić swoje przedstawienia np. muzyką. Z powierzonego zdania wywiązali się bardzo dobrze, mini spektakle spodobały się wszystkim, a wkład pracy i wykonanie kukiełek został nagrodzony wysokimi ocenami z języka polskiego. Można ich naśladować!

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Konkurs w Świecie Baśni
29 kwietnia 2015

29 kwietnia 2015r. odbyła się w naszej szkole trzecia edycja Miejskiego Konkursu Humanistycznego „W świecie baśni”, którego adresatem byli uczniowie klas czwartych jarosławskich szkół podstawowych. Konkurs jest organizowany corocznie przez panie polonistki: panią Barbarę Mikutę i panią Joannę Niemczyk.
Tegoroczny finał wymagał od czwartoklasistów znajomości baśni: „Koza czarna”, „O biednej Sitti i złotej rybce Djulung-Djulung”, „Bajka o rybaku i rybce” oraz „Śniegowa dziewczynka”, a także wykazania się wiedzą z nauki o języku, ortografii, analizy utworów poetyckich.
Finaliści musieli czytać ze zrozumieniem, argumentować, wnioskować i poprawnie pisać na określony temat.
Do finału zostali zgłoszeni uczniowie jarosławskich szkół podstawowych: SP nr 10, SP nr 11, SP nr 7, SP nr 4 oraz SP nr 6.
Tegoroczne wyniki konkursu:

I miejsce – Wiktor Podgórny - Szkoła Podstawowa nr 10 – 45pkt
II miejsce – Wiktoria Skotnicka – Szkoła Podstawowa nr 10 – 42pkt
III miejsce – Michał Lech – Szkoła Podstawowa nr 7 – 41pkt
III miejsce – Julia Motyka – Szkoła Podstawowa nr 4 – 41pkt
Wyniki pozostałych uczestników:
1. Julia Wygnaniec SP 4 - pkt40
2. Martyna Brudek SP 6 - pkt40
3. Ania Pajda SP 6 - pkt38
4. Wiktoria Dziura SP 11 - pkt38
5. Aleksandra Król SP 11 - pkt37
6. Anna Gałasiewicz SP 7 - pkt35
7. Zuzanna Marczak SP 7 - pkt35
8. Julia Pawełek SP 4 - pkt33
9. Dominika Kubas SP 10 - pkt33
10. Julia Mazur SP 11 - pkt32
11. Hubert Dołemski SP 10 - pkt32
12. Amelia Czajka SP 4 - pkt31
13. Maciej Wąsacz SP 6 - pkt31
14. Olga Asarabowska SP 4 - pkt29
15. Karolina Danicka SP 7 - pkt29
16. Wiktoria Dejnak SP 6 - pkt28

Wszystkim finalistom gratulujemy, dziękujemy nauczycielom, którzy poświęcili swój czas, aby przygotować uczniów do zmagań konkursowych i zapraszamy za rok.
Warsztaty o autyzmie
28 kwietnia 2015
28 kwietnia 2015r. uczniowie klasy IVb uczestniczyli w warsztatach nt „Inne postrzeganie świata przez osoby autystyczne i z zaburzeniami percepcji” zorganizowane przez wychowawcę klasy p. Joannę Niemczyk. Dwugodzinne zajęcia prowadziły panie: Ewa Serdyńska - Czyrek oraz Urszula Kużaj, nauczyciele – terapeuci, specjalistki oligofrenopedagogiki z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego im Krystyny Rajtar w Jarosławiu. Podczas zajęć uczniowie mogli, dzięki różnorodnym ćwiczeniom, doświadczyć trudności w postrzeganiu świata, które towarzyszą osobom z zaburzeniami percepcji i z autyzmem. Ćwiczenia odwoływały się do zmysłów człowieka np. rozróżnianie przedmiotów z zasłoniętymi oczami tylko za pomocą dotyku, rozpoznawanie substancji z zasłoniętymi oczami za pomocą węchu, nawlekanie klocków na sznurek z zasłoniętymi oczami i w kuchennych rękawicach, rozpoznawanie poleceń „ukrytych” w ostrych dźwiękach, szumach oraz rysowanie pośladzie na podstawie odbicia lustrzanego. Wszyscy czwartoklasiści aktywnie uczestniczyli w zajęciach, najwięcej emocji wywoływało ćwiczenie z odbiciem lustrzanym. Dzięki warsztatom uczniowie doświadczyli trudności, z jakimi na co dzień spotykają się osoby z zaburzeniami percepcji, mogli zrozumieć ich „inność”, wykazać się empatią i nauczyć, że takim osobom należy pomagać w życiu codziennym.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Nasze sukcesy
22 kwietnia 2015

22 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 11 zostały wręczone nagrody tegorocznym finalistom Powiatowego Konkursu Humanistycznego „Krok przed metą”. Adresatem tych eliminacji są uczniowie klas piątych szkól podstawowych z powiatu jarosławskiego. III miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy VB naszej szkoły – Dżesika Śliwińska. Gratulujemy zwyciężczyni kolejnego sukcesu i cieszymy się, że nasi uczniowie poprzez wiedzę i umiejętności promują naszą szkołę w środowisku lokalnym.

Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii w klasie II a
16 kwietnia 2015
Dnia 16.04.2015 odbył się Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii w klasie II a. Uczestnicy przygotowali wiele rekwizytów m.in. kolorowe plakaty oraz ręcznie wykonane flagi. Mogliśmy również zobaczyć Big Bena z bliska oraz prawdziwe funty brytyjskie! Każdy z uczestników otrzymał wspaniałe nagrody! Gratulujemy!

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Tydzień Kultury Brytyjskiej
13-16 kwietnia 2015
W dniach 13-16 kwietnia miał miejsce w naszej Szkole „Tydzień Kultury Brytyjskiej” w ramach którego odbywały się liczne konkursy z nagrodami.
Najmłodsi uczniowie tj. oddziały zerówki oraz pierwsze klasy zostały zapoznane na lekcjach języka angielskiego z flagą Wielkiej Brytanii a ich prace zostały umieszczone na korytarzu szkolnym.
Uczniowie klasy 2a wzięli udział w konkursie wiedzy nt Wielkiej Brytanii oraz przygotowywali piękne prace plastyczne.
Ośmioro uczniów z klasy 3a wzięło udział w konkursie „MASTER OF ENGLISH VOCABULARY” w którym to musieli wykazać się dużą znajomością angielskich słówek. W konkursie przyznane zostały dwa pierwsze miejsca, które to otrzymali Gabriel Kruba i Maksymilian Kubas, drugie miejsca wywalczyła Amelia Kulka zaś trzecie wywalczyli równorzędnie Karolina Borysowicz i Maksymilian Jurczak.
W klasach czwartych i piątych przeprowadzony został konkurs czytelniczy, którym cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie otrzymali wcześniej krótką lekturę, znajomością której musieli się wykazać podczas pisemnego konkursu. W kategorii klas czwartych główna nagroda przypadła Maciejowi Wąsaczowi, drugie miejsce wywalczył Mateusz Wolwowicz zaś na miejscu trzecim uplasował się Mateusz Kowalów.
W klasach piątych rywalizowały dziewczyny spośród których pierwsze miejsce wywalczyła Daria Prucnal, drugie Laura Janicka zaś trzecią nagrodę zdobyła Marta Grześ.
Głównym elementem obchodów Tygodnia Kultury Brytyjskiej był Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej organizowany w naszej Szkole po raz trzeci. Do konkursu zgłosiło się 20 uczestników z jarosławskich szkół podstawowych. Były to szkoły nr 4, 5, 7, 10 no i oczywiście Szkoła nr 6 jako organizator. Po teście, który trwał 45 minut Komisja Konkursowa, w skład której wchodzili nauczyciele-opiekunowie, zajęła się sprawdzaniem prac zaś uczniowie udali się na słodki poczęstunek do szkolnej stołówki. Pierwszy raz w historii konkursu zdarzyła się dogrywka, która wyłoniła zwycięzcę. Został nim uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 Jakub Borys zaś drugie miejsce przypadło w udziale uczennicy naszej Szkoły Izabeli Teledze. Za zajęcie miejsc od 1-3 uczniowie otrzymali nagrody książkowe zaś pozostali drobne upominki. Każdy uczestnik konkursu otrzymał również pamiątkowy dyplom. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Konkurs piosenki angielskiej
31 marca 2015
Dnia 31.03.2015 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej dla klas pierwszych.
Dzieci miały możliwość zaprezentowania utworów " The lion is coming", "Can I have a robot, please", "The sandwich spell" oraz "Are you ready?".
Po wszystkich występach nauczycielki zaprosiły wszystkie dzieci na słodki poczęstunek.

Dziękujemy rodzicom za przybycie oraz wsparcie dla swoich pociech a uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
PROJEKTY W SZKOLE
2014/2015
Przez ostatnie dwa lata Szkoła Podstawowa nr 6 bierze udział w projekcie „Od przedszkola do dorosłości. Kompetentne szkoły w powiecie jarosławskim”.
W tym roku szkolnym nauczyciele brali udział w szkoleniach na temat METODY PROJEKTÓW.

W związku z tym w szkole realizowane są następujące projekty:
W klasach 0a i 0b realizowany jest projekt DINOZAURY.
W klasie Ia "Chleb" - projekt w realizacji
W klasie Ib "Pies" - projekt w realizacji
W klasie IIa "Jabłko" - projekt zrealizowany
W klasie IIIa "Kapusta" - projekt zrealizowany
W klasie IVa "Londyn" - w trakcie realizacji
W klasie IVb "Teatr" - w trakcie realizacji
W klasie Va "Migiem do ludzi" - w trakcie realizacji
W klasie Vb "Piłka nożna" - w trakcie realizacji
W klasie VIa "Wycieczka" - w trakcie realizacji
W klasie VIb "Migiem do ludzi" - w trakcie realizacji razem z klasą Va oraz projekt "Układ Słoeczny", który został zrealizowany z prezentacją przed społecznością szkolną.
REKRUTACJA 2015/2016
2 marca 2015
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ks. Piotra Skargi
ogłasza zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy I na rok 2015/2016.
Termin zapisów:
od 2 marca do 31 marca 2015r.

Regulaminy i wnioski dostępne są w zakładce SZKOŁA/DOKUMENTY.
ZIMOWISKO 2015
19 stycznia 2015

OGŁOSZENIE

Szkoła Podstawowa nr 6 organizuje ZIMOWISKO dla klas 0-III,
w terminie od 2 lutego do 6 lutego 2015 r.
Zapisy u pedagoga szkolnego do 26 stycznia
PROPONUJEMY CIEKAWE FORMY SPEDZENIA CZASU WOLNEGO W PIERWSZYM TYGODNIU FERII

więcej informacjiTUTAJ


I MIEJSCE W ZAWODACH PIŁKI KOSZYKOWEJ
9 stycznia 2015
W dniu 9 I 2015r dziewczynki reprezentowały szkołę w miejskich rozgrywkach w Piłce Koszykowej.
Rozgrywki zakończyły się dużym sukcesem, ponieważ drużyna z naszej szkoły została Mistrzem Jarosławia i reprezentowała miasto na zawodach powiatowych, które odbyły się w 18.02.2015r w Radymnie.
Tam również odniosła sukces zajmując II miejsce.

Skład naszej drużyny: Kornakiewicz Paulina, Oczkowska Kinga, Hawryłko Amelia, Wójtów Kamila, Sakowska Aleksandra, Mularz Kamila, Surdej Izabela, Wysocka Gabriela, Kozłowska Zuzanna, Siusta Justyna, Pękala Kinga, Karniowska Wiktoria.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
WIGILIA SZKOLNA
19 grudnia 2014
Dnia 19.12.2014r. uczniowie klas: IVa i IVb zaprezentowali społeczności szkolnej przedświąteczny program artystyczny pt. „Międzynarodowe Boże Narodzenie”, w którym przedstawili zwyczaje i tradycje świąteczne wielu krajów europejskich, w tym Polski.
Występ urozmaicały kolędy odśpiewane przez czwartoklasistów w języku polskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Po obejrzeniu programu Pani Dyrektor złożyła wszystkim uczniom świąteczne życzenia. Następnie obecni na uroczystości rodzice, nauczyciele i uczniowie podzielili się tradycyjnym, świątecznym opłatkiem.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY
16 grudnia 2014

Od 16 do 18 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, na którym uczniowie sprzedawali wykonane przez siebie i przez swoich bliskich ozdoby bożonarodzeniowe.
Wszystkie pieniądze, które dzieci zebrały za sprzedane rękodzieła zasilą fundusze klasowe.

ZDJĘCIA Z KIERMASZU MOŻNA ZOBACZYĆ W GALERII.
II MIEJSCE ZAWODACH "DWA OGNIE"
15 grudnia 2014


15 XII 2014r uczniowie naszej szkoły brali udział w Miejskim Turnieju "Dwa ognie", organizowanym przez Urząd Miasta i Sanepid. Zajęli w nim II miejsce.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
6 listopada 2014


6 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości, przygotowana przez panią Agnieszkę Joniec-Jurczak.
Uczniowie klas 6a i 4b poprzez deklamacje i piosenki przedstawili zarys historii z tamtych dni, kiedy Polska po 123 latach odzyskiwała swoją niepodległość.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
PODSUMOWANIE TYGODNIA ZDROWEGO ODŻYWIANIA
30 paździenika 2014
Ogłoszenie wyników konkursu na rozpoznawanie produktów spożywczych
„TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA”

W kategorii grupowej największa liczba prawidłowych odpowiedzi:
I miejsce klasa V b -165 pkt - nagroda dofinansowanie do wyjazdu do Nadleśnictwa w Koniaczowie na zajęcia edukacyjne.
II miejsce kl V a - 134 pkt – nagroda wyjście na wystawę żywych zwierząt: "Kanarki i inne ptaki egzotyczne".
III miejsce klasa IV b – 126 pkt - nagroda wyjście na Galę Zdrowia w CKiP.

Kategoria indywidualne rozwiązania:
I miejsce - 33 pkt Izabela Surdej kl VIa
II miejsce - 31 pkt Kamila Mularz kl VI a
III miejsce - 27 pkt Wiktoria Dejnak kl IV b

Konkurs na grupową pracę plastyczną „Talerz Zdrowia” - Wpłynęło 6 prac prace zostały wyeksponowane na korytarzach szkolnych.
Prace przygotowały dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 a i 0 b oraz klasy II a.
Ze względu na zaangażowanie dzieci przyznano trzy równorzędne nagrody: albumowe kroniki, które umożliwią dokumentowanie ważnych wydarzeń.
Przyznano wyróżnienia rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu produktów ze spiżarni
I . klasa IV a
II. klasa V a
III. klasa VI a.

ZDJĘCIA Z TYGODNIA ZDROWEGO ODŻYWIANIA DO OBEJRZENIA W GALERII.
PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ
27 paździenika 2014
27 października 2014 r. odbyła się uroczystość Pasowania Na Ucznia Klasy I. W poczet braci uczniowskiej zostało przyjętych 39 uczniów. W uroczystości szkolnej wzięli udział licznie przybyli rodzice oraz goście: Pani Elżbieta Tkacz - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu oraz Pani Iwona Międlar - Inspektor Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Jarosławia. Pierwszaków serdecznie powitała Dyrektor Szkoły Pani Anna Lizut, która w ciepły i serdeczny sposób przemówiła do uczniów. W swoim przemówieniu podkreśliła rolę nauki w życiu każdego człowieka oraz wyraziła nadzieję, że pierwszoklasiści swoją postawą i nauką przyniosą chlubę szkole i rodzicom. Wyjątkowy i bardzo radosny program artystyczny przygotowały wychowawczynie klas I Pani Ewa Witek i Danuta Młynarska – Kroczek. Przepiękną scenografię do tego wydarzenia zaprojektował i wykonał Pan Zdzisław Kida – pracownik Szkoły Podstawowej Nr 6. Program artystyczny spotkał się z wielkim uznaniem ze strony gości, którzy owacyjnie nagrodzili pierwszaków gromkimi brawami. Po zakończonej uroczystości dzieci zostały zaproszone na wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców.
TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANA 20 - 27 PAŹDZIERNIKA
20 - 27 paździenika 2014
Jest już tradycją w naszej szkole, że co roku organizuje się TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA.
Celem tej tygodniowej imprezy jest kształtowanie wśród uczniów właściwych nawyków żywieniowych
w tym jedzenia śniadania w domu i drugiego śniadania w szkole. Zachęcenie uczniów do spożywania zdrowych, pełnowartościowych produktów żywnościowych. Uzmysłowienie dzieciom, że nie każdy produkt spożywczy jest zdrowy.
W ciągu tego tygodnia społeczność szkolna będzie miała okazję spróbować żywności służącej zdrowiu oraz dowiedzieć się więcej o wartościach odżywczych tej żywności.

Harmonogram imprezy moża zobaczyć TUTAJ


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14 paździenika 2014
14 paźdiernika odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Uczniowie klasy 4a pod opieką pani Joanny Niemczyk oraz pani Małgorzaty Wojciechowskiej, przygotowały piękny występ artystyczny. Dzieci wierszykami i piosenkami dziękowały nauczycielom i pracownikom szkoły za ich codzienny trud.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli pracownikom oświaty życzenia i przekazali własnoręcznie wykonane laurki.
Życzeń nie zabrakło także od rodziców, za co bardzo dziękujemy!
Po uroczystej akademii pracownicy naszej szkoły zeszli do nowowyremontowanej jadalni na mały poczęstunek. Pani Dyrektor odczytała życzenia przesłane przez Organ Nadzoru Pedagogicznego i Organ Prowadzący, a także przyznała nagrody zasłużonym pracownikom naszej szkoły.
Życzenia złożyła również Zastępca Przewodniczącego Zarządu Regionu ZNP Solidarność
pani Jadwiga Piątek.

ZDJĘCIA Z WYBORÓW DO OBEJRZENIA W GALERII
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK 2014/2014
1 - 2 paździenika 2014
Jak co roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Od połowy września na korytarzach szkolnych wisiały plakaty wyborcze poszczególnych kandydatów na przewodniczącego szkoły.
Wszyscy uczniowie mogli zapoznać się z programami wyborczymi 13 osób, z pośród których mieli wybrać przewodniczącego szkoły.
W dniu 1 października na sali gimnastycznej został zorganizowany również wiec wyborczy, na którym kandydaci przedstawili swoje kandydatury.
2 października komisja wyborcza w składzie: Piotr Ochyra kl. 6a, Patrycja Lewandowska kl. 6b i Aleksandra Ostach kl. 5a, nadzorowała wybory i liczyła głosy. Wszyscy obecni w tym dniu uczniowie wrzucili swój głos do urny wyborczej.
Z pośród 13 kandydatów najwięcej głosów zdobyła Paulina Kornakiewicz z klasy 6a, która została przewodniczącą S.U. Mamy również dwie wiceprzewodniczące: Justynę Siuśtę i Kingę Oczkowską, a także sekretarza: Nikodema Wiprzyckiego.
Pozostali kandydaci zasilili Samorząd Uczniowski, jako ekipa do spraw różnych...
Wszystkim bardzo gratulujemy poparcia wśród uczniów naszej szkoły i życzymy powodzenia w rządach:)

ZDJĘCIA Z WYBORÓW DO OBEJRZENIA W GALERII
PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2014/2015
17 czerwca 2014
Nasi uczniowie korzystają z podręczników zgodnie z Podstawą Programową.

Szczegółowy wykaz obowiązujących podręczników na rok szkolny 2014/2015 zaopiniowany na Posiedzeniu Rady Pedagogicznej
w dniu 17.06.2014 r. do pobrania tutaj.
HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
26 czerwca 2014
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO ODBĘDZIE SIĘ 27 CZERWCA.

- GODZINA 9.00 - MSZA ŚWIĘTA W KOLEGIACIE
- GODZINA 10.00 - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS 0 - VI

Zwiedzanie TV Rzeszów
30 maja 2014
W dniu 30.05.2014r. uczniowie klasy 3a gościli w TVP Rzeszów. Dzieci zwiedziły archiwum, gdzie przechowywane są taśmy z nagraniami, reżyserkę, a także studio, gdzie nagrywane są różne programy m.in. Aktualności czy prognoza pogody. Mieli możliwość zapoznania się z pracą ludzi przy realizacji programów telewizyjnych.
Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Dobranocek, gdzie uczniowie poznali technikę animacji rysunkowej oraz lalek, dowiedzieli się w jaki sposób tworzy się bajki, a także zapoznali się z oryginalnymi postaciami z bajek dzieciństwa ich rodziców i dziadków m.in. Miś Coralgol, Miś Uszatek, Jacek i Agatka czy Plastuś z " Plastusiowego pamiętnika". Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
"Nasze zdrowie w naszych rękach"
26 maja 2014
MINIMARATON
20 maja 2014
Zachęcamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w minimaratonie, który odbędzie się w Jarosławiu
w dniu 7 czerwca 2014 r.

Regulamin i zapisy
"Od przedszkola do dorosłości. Kompetentne szkoły w powiecie jarosławskim"
14 maja 2014
W bieżącym roku szkolnym nauczyciele naszej szkoły przystąpili do projektu "Od przedszkola do dorosłości. Kompetentne szkoły w powiecie jarosławskim" współfinansowanego przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
W ramach tego projektu wsparciem pedagogicznym, organizacją szkoleń zajął się Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji (SORE).
W czasie ferii zimowych nauczyciele uczestniczyli w 20 godzinnym szkoleniu
nt. Motywowanie uczniów do nauki, który to temat został wybrany przez radę podczas pierwszego spotkania z SORE.
Cyklicznie odbywały się warsztaty oraz spotkania indywidualne nauczycieli z SORE. Członkowie Rady Pedagogicznej zostali podzieleni na zespoły, których zadaniem było opracowanie wcześniej uzgodnionych materiałów, w określonym czasie. Były to:

Zespół nr1 – opracowanie i analiza ankiety dla nauczycieli nt. stosowanych przez nich metod aktywizujących: panie: Ewa Pęcherek, Renata Chlebowska.
Zespół nr 2 – przygotowanie scenariuszy lekcji dotyczących sposobów uczenia się: panie: Elżbieta Pityńska-Korab, Małgorzata Wojciechowska, Agata Borysowicz.
Zespół nr 3 – wykonanie prezentacji multimedialnej nt. "Motywowanie uczniów do nauki": panie: Elżbieta Tomas, Patrycja Stefanowska, Magdalena Bochniak.
Zespół nr 4 – opracowanie w formie materiałów pomocniczych dla nauczycieli " Metod i technik motywujących uczniów do nauki": panie: Joanna Niemczyk, Barbara Mikuta, Agnieszka Niemiec.
Zespół nr 5 – zaprojektowanie i wykonanie ulotki dla rodziców nt "Motywowanie dziecka do nauki". Wymienione zadania zostały wykonane i będą wykorzystane w bieżącej i przyszłej pracy z uczniami i współpracy z rodzicami.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Międzyszkolny Konkurs Humanistyczny "W świecie baśni"
14 maja 2014
W dniu 14 maja 2014r. w naszej szkole po raz kolejny miał miejsce finał Międzyszkolnego Konkursu Humanistycznego "W świecie baśni" przeznaczonego dla uczniów klas IV .
Do konkursu w tym roku przystąpili uczniowie 3 szkół miejskich: Szkoły Podstawowej nr 10, Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Szkoły Podstawowej nr 6 jako organizatora.
Z wielką przyjemnością przekazujemy informację na temat laureatów konkursu. Są nimi:

I miejsce – Karolina Czajka - SP nr 10 oraz Dżesika Śliwińska – SP nr 6
II miejsce – Oliwia Krysiak – SP nr 10
III miejsce – Daria Prucnal – SP nr 6

Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia za udział w naszym konkursie.

Dziękując uczniom i nauczycielom przygotowujących ich do eliminacji konkursowych, wyrażamy nadzieję na kontynuację współpracy z naszą placówką.
Organizatorzy:
Joanna Niemczyk i Barbara Mikuta

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
7 maja 2014
Kolejny raz uczciliśmy rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Krótka uroczystość rozpoczęła się od przypomnienia przez dziewczynki z klasy 5a wydarzeń związanych z powstaniem tej pierwszej w Europie Ustawy Rządowej.
Następnie zostały rozdane nagrody w konkursie multimedialnym "Konstytucja 3 maja", i tak:

I miejsce zdobyła uczennica klasy 5a Izabela Telega,
II miejsce ex aequo: Gabriela Szydłowska, Monika Władek i Nikodem Wiprzycki.

Gratulujemy!

Na zakończenie laureaci zaprezentowali swoje prace konkursowe.
Opiekunkami uroczystości były p. Agnieszka Joniec - Jurczak i p. Magdalena Bochniak.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Światowy Dzień Ziemi
28 kwietnia 2014
28 kwietnia w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Ziemi, który przypada w okresie równonocy wiosennej.
Na apelu zorganizowanym przez panią Teresę Krasnowską i panią Barbarę Mikutę dzieci z klasy 5a dały przedstawienie o tym, jak powstały pory roku.
Po inscenizacji uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne o Polskich Parkach Narodowych.
Na zakończenie wszystkie klasy dostały w doniczkach sadzonkę, którą wraz z wychowawcą posadzą na terenie placu zabaw.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Ratunku moja róża umiera - UZALEŻNIENIOM MÓWIMY NIE
24 kwietnia 2014
Dnia 24 kwietnia 2014r uczniowie klasy II "a" wspólnie z wychowawcą panią Agatą Borysowicz wspierając działania profilaktyczne w ramach kampanii UZALEŻNIENIOM MÓWIMY NIE przygotowanej pod patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wystawili spektakl teatralny pt. "Ratunku moja róża umiera".
Przedstawienie cieszyło się dużym uznaniem wśród widzów i zaproszonych gości.
Wszyscy mali aktorzy za uświetnienie imprezy z rąk Burmistrza Miasta Jarosławia otrzymali nagrody.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Kiremasz Wielkanocny
14 - 16 kwietnia 2014
Tradycją już jest, że przed Świętami Wielkanocnymi odbywa się w Szkole Podstawowej nr 6 Kiermasz Wielkanocny.
W czasie Wielkiego Postu uczniowie wraz z rodzicami przygotowali przepiękne ozdoby, które przez trzy dni od 14 do 16 kwietnia sprzedawali.
Pieniądze pozyskane na kiermaszu, dzieci wykorzystają na dofinansowanie wycieczek.
ZNOWU KOLEJNA LEKCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI!)

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Pomóż dzieciom z Hospicjum
9 kwietnia 2014

Jeszcze przed świętami Wielkiej Nocy, uczniowie naszej szkoły mieli okazję pomóc dzieciom z hospicjum
w Rzeszowie.
Dzieci przynosiły kosmetyki, ubranka, żywność oraz różnorodne akcesoria dziecięce, czyli to co jest najpotrzebniejsze w hospicjum. Ilość rzeczy jakie udało się zebrać przeszła najśmielsze oczekiwania koordynatorek zbiórki tj. pani Agnieszki Joniec-Jurczak i Patrycji Stefanowskiej.
W pomoc włączyli się również wychowawcy klas, którzy na lekcjach wychowawczych informowali uczniów o sytuacji ośrodka i konieczności pomocy.
Na szczególną wdzięczność i podziękowanie zasługują rodzice, którzy włączyli się w akcję i pospieszyli z pomocą potrzebującym.
English is fun!
7 kwietnia 2014
ENGLISH IS FUN

Angielski to świetna zabawa. Przekonali się o tym uczniowie klasy pierwszej, których pomysłowość przy
tworzeniu kolorowych "masek" przeszła najśmielsze oczekiwania.
Po zakończeniu pracy plastycznej nadszedł czas na wcielenie się w swoją postać i opisanie jej przy
pomocy zwrotów i słów poznanych na lekcjach.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Witamy wiosnę
4 kwietnia 2014
Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole odbyło się przedstawienie w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i uczniów klasy I.
Mali artyści zaprezentowali wiele ciekawych scenek jak również swoje zdolności recytatorskie i wokalne.
Duże wrażenie zrobiły także stroje, które były atrakcyjne i bardzo pomysłowe.ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Sposoby motywowania uczniów do nauki
26 marca 2014
W dniu 26.03.2014 r. odbyło się w naszej szkole Spotkanie rodziców klas 4A i 4B z p. Magdaleną Handryś – Urbanik – neuropsychologiem.
Pani neuropsycholog przyjęła zaproszenie neurologopedy pracującego w SP 6 p. Agnieszki Joniec – Jurczak i poprowadziła bardzo ciekawe warsztaty na temat: "Sposoby motywowania uczniów do nauki".

Poniżej umieszczamy cenne wskazówki dla rodziców by podpowiedzieć jak to robić? Jak motywować naszych uczniów, by osiągali coraz lepsze wyniki w nauce.

JAK MOTYWOWAĆ UCZNIÓW DO NAUKI


Tydzień Kultury Brytyjskiej
24 - 27 marca 2014
W dniach 24-27 marca obchodziliśmy jak co roku w naszej Szkole Tydzień Kultury Brytyjskiej. Przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia rozpoczęły się już na początku marca, kiedy to został ogłoszony konkurs plastyczny dla klas 0-3 na "najpiękniejsza koronę dla królowej". Zainteresowanie konkursem wśród maluchów było ogromne a Komisja Konkursowa musiała wybierać spośród 50 zgłoszonych prac. Z tego też powodu zostały przyznane aż trzy pierwsze i drugie miejsca oraz dwa trzecie a wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali wyróżnienia.
W ramach obchodów Tygodnia Kultury Brytyjskiej odbyły się także 2 inne konkursy. Pierwszy z nich to Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, który odbył się już po raz drugi w naszej Szkole i powoli staje się tradycją. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10, 7, 11 i 6, łącznie 16 osób.
Pierwsze miejsce wywalczyła uczennica naszej szkoły, Gabriela Szydłowska. Drugie i trzecie miejsca przypadły uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 10. Zdobywcy miejsc I, II i III zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi a wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki od firmy LU.
W kolejnym dniu zmagań konkursowych, uczniowie klas czwartych walczyli o tytuł "Mistrza Literowania Angielskiego".
Świetne przygotowanie uczestników do konkursu sprawiło, iż tytuł mistrzowski przypadł aż czterem osobom. Mistrzami literowania zostali: Dżesika Śliwińska, Daria Prucnal, Laura Janicka i Jakub Janda.
Czwartek był kulminacyjnym dniem obchodów. Klasa 5a pod kierunkiem nauczycielki j. angielskiego Patrycji Stefanowskiej, przygotowała apel ukazujący angielskie zwyczaje i tradycje oraz przedstawiający słynne brytyjskie osobowości. Młodzi artyści za swoja pracę włożoną w naukę tekstów oraz wykonanie strojów otrzymali gromkie brawa od publiczności.
Podczas apelu Pani Dyrektor wręczyła dyplomy oraz nagrody zdobyte przez uczniów w poszczególnych konkursach.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
Konkurs "Wiosna w sercu, wiosna wkoło"
20 marca 2014
Dnia 20 marca 2014r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie recytatorskim "Wiosna w sercu, wiosna wkoło" zorganizowanym przez Pedagogiczna Bibliotekę Wojewódzką
w Przemyślu filia w Jarosławiu przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Jarosławiu.

W wyniku konkursu w kategorii klas I-III uczniowie:

klasy II "a": Karolina Borysowicz i uczeń Konrad Kapłon zajęli II miejsce, Gabriel Kruba- III miejsce.
W kategorii klas IV-VI,
miejsce II zajął uczeń klasy IV "b"- Hubert Szumigraj,
miejsce III –uczennica klasy V "a" Gabriela Szydłowska.
Zwycięzcom gratulujemy.
Dzień Kobiet
8 marca 2014
Kobiety mają swój dzień w kalendarzu już od ponad 100 lat. Świętuje się go nie tylko w Polsce, lecz także w Chinach, na Białorusi, w Kamerunie czy Burkina Faso. A to tylko fragment listy państw, w których Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem.
Z tej okazji uczniowie z klasy 1 a zarosili Panie na występ pod wdzięcznym tytułem ,,Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
Zaproszeni goście zgromadzili się w przystrojonej i oświetlonej rześkim marcowym słoneczkiem sali.
Mali aktorzy byli nieco stremowani i bardzo przejęci. Za występ zebrali gromkie brawa.
Występ bardzo podobał się wszystkim zgromadzonym na sali, a uśmiechnięte twarze pań i dziewczynek przekonywały, że miłe życzenia: "radości, miłości, przyjemności, małych odległości, przydatnych umiejętności, skuteczności, wydajności, wszelkiej pomyślności…" sprawiły wszystkim wiele przyjemności.
Ten piękny dzień naszym Paniom umiliło wykwintne menu, w którym nie zabrakło także słodkich pyszności. Wspaniała atmosfera spowodowała, że ten wyjątkowy dzień na długo zapadnie wszystkim w pamięć.
Akademia o "Żołnierzach Wyklętych"
27 lutego 2014
W dniu 27.02.2014 w naszej szkole odbył się uroczysty apel połączony z prezentacją sylwetek Żołnierzy Wyklętych. 4 lutego 2011 Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca NARODOWYM DNIEM PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Całą uroczystość przygotowała p. Agnieszka Joniec Jurczak oraz troje uczniów z klasy 5a - Paulina Kornakiewicz, Gabrysia Szydłowska, Klaudiusz Banaś.
Uroczystość została zarejestrowana przez lokalną telewizję Twoja TV Jarosław OBEJRZYJ FILM
Dnia 6 marca 2014 na zaproszenie p. Bogdana Ryznera cały apel został przedstawiony dla Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia.Prezentacja spotkała się z ogromnymi brawami, wzruszeniem, a nawet łzami. Uczniowie i opiekun zostali obdarowani podziękowaniami i upominkami w postaci książek o zasłużonych dla Jarosławia.
Lekcja języka migowego
18 lutego 2014
W dniu 18.02.2014r. uczniowie klas III uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Panią Monikę Wilk, która jest tłumaczem przysięgłym języka migowego, a także, od wielu lat prowadzi Polski Związek Głuchych w Jarosławiu.
Pani Monika przybliżyła problemy osób niesłyszących; jak radzą sobie w życiu codziennym oraz nauczyła dzieci podstawowych znaków języka migowego.
Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali dużo pytań. Spotkanie to pozwoliło choć w niewielkim stopniu poznać świat ludzi niesłyszących, a tym samym rozwinąć tolerancję i pozytywne postawy u uczniów. Na zajęciach gościła Pani Dyrektor Anna Lizut.
Zapisy do szkoły
7 lutego 2014
Zaproszenie na Bal Malucha
7 lutego 2014
Niecodzienna lekcja języka polskiego
16 stycznia 2014
"Każde dziecko posiada pewien określony potencjał twórczy, a odpowiednia pomoc może sprzyjać wydobyciu umiejętności oraz uświadomieniu ich sobie przez młodych ludzi."

16 stycznia 2014 roku w klasie Va, na języku polskim, odbyła się niecodzienna lekcja.
Była ona efektem pracy metodą projektu.

Wcześniej uczniowie zostali podzieleni przez panią Barbarę Mikutę na grupy, w których pracowali nad miniaturą teatralną "Demeter i Kora". Sami przydzielili sobie role i funkcje, projektowali scenografię

i kostiumy. Podczas prezentacji rezultatów swojej pracy wszystkie grupy przedstawiły ciekawe rozwiązania teatralne, a wielu uczniów wykazało się dużą artystyczną wyobraźnią i zdolnościami aktorskimi.

Postacie bogiń i bogów greckich stały się inspiracją do wspólnej pracy i doskonałej zabawy. Taka lekcja na długo zostanie w pamięci uczniów i nauczycieli, którzy obejrzeli widowiska opracowane przez członków poszczególnych grup.

Przygotowane przez uczniów materiały będą podstawą przedstawienia "Z wizytą u greckich bogów".
Wyniki konkursu "Najpiękniejsza kartka świąteczna"
16 stycznia 2014
Dnia 13 grudnia 2013r w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu odbyło się podsumowanie kolejnej edycji konkursu plastycznego pt. "Najpiękniejsza kartka świąteczna". W konkursie wzięło 297 uczniów ze szkół podstawowych powiatu jarosławskiego, wśród nich uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody i wyróżnienia:

Z klasy I "a" nagrodę otrzymała Klaudia Pękala i Amelia Wojtuś.

Z klasy II "a" –wyróżnienie otrzymała Karolina Borysowicz i Maksymilian Kubas.

Z klasy III "b" wyróżnienie otrzymała Wiktoria Dejnak i Mateusz Wolwowicz.

Zwycięzcom gratulujemy sukcesów!
Bądź bezpieczny na feriach zimowych!
15 stycznia 2014
Zbliżają się ferie zimowe.

Naszym uczniom życzymy radośnie spędzonego czasu i choćby troszkę śniegu... może wyruszycie na stoki narciarskie lub w inne ciekawe miejsca. Wypocznijcie i bądźcie bezpieczni!

Zapoznajcie się z zasadami "Bezpieczny Stok" i "Bezpieczna Woda" na www.wypoczynek.men.gov.pl
Zmiany... zmiany...
7 stycznia 2014
Sukcesywnie zmieniamy wizerunek naszej witryny w sieci. Prosimy o cierpliwość, gdyż mamy dużą ilość materiałów do poskładania.

Stara wersja strony dostępna jest tutaj.
Zaproszenie na Orszak Trzech Króli
3 stycznia 2014
Do siego Roku!
2 stycznia 2014
Najlepsze życzenia noworoczne dla naszych uczniów i ich najblizszych oraz dla całego Grona pedagogicznego.

Niech Nowy 2014 Rok będzie rokiem sukcesów!
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
20 grudnia 2013
Kiermasz Świąteczny
18 grudnia 2013
W naszej szkole przed Świętami Bożego Narodzenia odbył się Kiermasz Ozdób Świątecznych.
Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się długo. W przedsięwzięciu wzięły udział wszystkie klasy.

Uczniowie gromadzili potrzebne materiały, uczyli się projektować i wykonywać rozmaite ozdoby związane ze Świętami. W tym celu zapraszali do szkoły osoby, które pasjonują się sztuką tworzenia decoupagu, szydełkowaniem, wyklejaniem, sztuką origiami. Każdą wolną chwilę poświęcali na wykonywanie zabawek na choinkę i ozdób świątecznych. Były to: bombki z papieru, kaszy, cekinów, tasiemek, stroiki, choinki, bałwanki i wiele innych pomysłowych przedmiotów.Fundusze zgromadzone z ich sprzedaży każda klasa przeznaczy na swoje potrzeby, np.: klasa Va na wycieczkę do Krynicy.
Uczniowie uczą się w ten sposób samorządności, a także rozwijają swoje zainteresowania i zdobywają nowe umiejętności.

Koordynatorkami tego przedsięwzięcia były panie: Patrycja Stefanowska i Barbara Mikuta.
Mikołajki
6 grudnia 2013
Mikołajki – zeświecczona nazwa dnia Świętego Mikołaja obchodzonego 6 grudnia w Polsce, obchodzona na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry.

Obecność Świętego Mikołaja zapowiada nadejście świąt Bożego Narodzenia. W dniu tym Święty Mikołaj (właściwie osoba przebrana za niego) przynosi dzieciom prezenty. Zazwyczaj są to drobne upominki, słodycze lub małe zabawki. Osoby dorosłe również obdarowują swoich bliskich.

W nocy z 5 grudnia na 6 grudnia podkłada się prezenty pod poduszkę, w buciku lub umieszcza się je w dużej skarpecie.

Istnieje wiele legend związanych z tym zwyczajem. Jedna z nich, zapewne o anglosaskim rodowodzie, mówi, że 6 grudnia wczesnym rankiem, kiedy jeszcze wszystkie dzieci śpią, Święty Mikołaj zagląda przez szybkę do domu.

Gdy zobaczy wyczyszczone buty, zostawia upominek dla domowników.

Jeżeli zaś nie zobaczy żadnych butów lub będą one brudne, zamiast prezentu zostawi tylko zgniłą pyrę (pozn. zgniły ziemniak).(źródło Wikipedia)

Do naszej szkoły także zawitał Święty Mikołaj...

Obdarował On słodkościami naszych grzecznych uczniów. Wizyta znanego z dobroci gościa była dobrą okazją do przypomnienia o akcjach charytatywnych organizowanych w szkole. Wszyscy uczniowie szczerze podziękowali Mikołajowi za upominki, które im wręczył i zaprosili Go ponownie na następne spotkanie już za rok!

zdjęcia z wizyty Mikołaja w GALERII
Andrzejki
30 listopada 2013
Andrzejki (znane też jako Jędrzejki lub Jędrzejówki)

wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji.
Pierwsza polska wzmianka literacka o nim pojawiła się w 1557 za sprawą Marcina Bielskiego.

Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego.
Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.(źródło Wikipedia)

W tym roku również odbyły się wróżby andrzejkowe... zdjęcia w GALERII
Mamy nowe boisko i plac zabaw!
27 listopada 2013
Prace remontowe dobiegły końca. Już możemy się pochwalić dużą inwestycją.
Z udziałem środków z programu Radosna Szkoła nasi uczniowie doczekali się pięknego boiska sportowego, a najmłodsi i nie tylko bezpiecznego i radosnego placu zabaw.

Coroczny tydzień zdrowia.
21 listopada 2013
Oto harmonogram naszej akcji:

Poniedziałek

Konkurs "Wiem co jem" na rozpoznawanie nazw warzyw, owoców, ziaren i przypraw.
82 uczniów naszej Szkoły wzięło w nim udział.Wszystkie 19 pozycji udało się prawidłowo odgadnąć trojgu uczniom tj. Annie Pajdzie z kl 3a, Bartkowi Goluchowi z kl 4a i Dżesice Śliwińskiej z kl 4b.

Wtorek

"Dzień Ruchu". Konkursy i zawody sportowe w kategorii klas młodszych i starszych w kręceniu hula-hop, skakaniu na skakance i rzucie woreczkiem. Koordynator: Elżbieta Pityńska - Korab.

Liczba uczniów biorących udział w poszczególnych konkurencjach:

Klasy 0-3

Hula-hop - 36 osób
Rzut woreczkiem - 58 osób

Klasy 4-6

Hula-hop - 27 osób
Skakanka - 53 osoby

MISTRZOWIE W POSZCZEGÓLNYCH KONKURENCJACH I GRUPACH WIEKOWYCH:

Klasy 0-3:

Hula hop - Amelia Wojtuś kl. 1a, Amelia Stefanowska kl. 0a
Woreczek: Jan Lewandowski kl.3a, Oliwia Kuźma kl.3a

Klasy 4-6

Hula-hop - Oczkowska Kinga kl.5b, Klaudia Kłak kl. 6a, Janicka Laura kl. 4a, Justyna Siuśta kl. 4a Szpyt Piotr kl. 5b, Bartek Goluch kl. 4a
Skakanka: Jędruch Michał kl. 5b, Wiktoria Usowicz kl. 6a.

Środa

"Konkurs wiedzy o zdrowiu" w klasach 4-6.

I miejsce - Izabela Telega
II miejsce - Nikodem Wiprzycki
III miejsce - Gabriela Szydłowska

Czwartek

Kiermasz zdrowej żywności, którego motywem przewodnim są ziarna.

Piątek

Podsumowanie Tygodnia

Rozstrzygnięcie konkursów, wręczenie dyplomów, nagród, pucharów i medali.
Prezentacja piosenek i scenek sytuacyjnych przygotowanych przez klasy młodsze i starsze pod kierunkiem wychowawców.
Poczęstunek zdrowymi, owocowymi sokami bez dodatku cukru.

Organizatorzy:

Teresa Krasnowska, Patrycja Stefanowska.
Święto Niepodległości
11 listopada 2013
7 listopada w czwartek odbyła się uroczysta akademia z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości przygotowana przez Panią Agnieszkę Joniec - Jurczak. Rozdane zostały dyplomy i wyróżnienia za udział w konkursie plastycznym "Piłsudski na Kasztance".

Gratulujemy zwycięzcom!!
Uroczyste pasowanie na ucznia klasy I "a"
19 października 2013
19 października 2013r odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość- ślubowanie klas pierwszych. Dyrektor Szkoły, pani Anna Lizut serdecznie powitała zaproszonych gości, rodziców
i opiekunów. Skierowała też wiele ciepłych słów do samych dzieci, dla których rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem - nowe środowisko, nowe zwyczaje, nowe wymagania.

Uczniowie, pod okiem wychowawczyni pani Anny Gross, przygotowywali się do niej od początku roku szkolnego. Uczyli się nie tylko piosenek, wierszy, ale też poznawali prawa i obowiązki ucznia.
Rodzice i zaproszeni goście mogli się przekonać, że nasi najmłodsi już wiele potrafią!

Były piękne dekoracje, eleganckie stroje, uroczyste i poważne miny. Po części artystycznej pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie pani dyrektor dużym drewnianym ołówkiem pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ks. Piotra Skargi w Jarosławiu.

W czasie uroczystości nie zabrakło niespodzianek – uczniom klas pierwszych wręczono pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Potem szczęśliwi
i uśmiechnięci pierwszoklasiści udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uczniom klasy pierwszej życzymy sukcesów w nauce
i jak najlepszych ocen na pierwszym szklonym świadectwie!
Literatura i dzieci
5 listopada 2013
Dnia 4 listopada w MOK w Jarosławiu odbył się powiatowy konkurs recytatorski LITERATURA I DZIECI

"KAŻDY JEST SZCZYTEM WIEŻY, KTÓREJ FILARAMI SĄ NAJBLIŻSI"

W konkursie wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły:

klasa II "a"- Karolina Borysowicz, Gabriel Kruba, Konrad Kapłon,

klasa IV "b"- Malec Laura, Szumigraj Hubert, Śliwińska Dżesika,

klasa V "a"- Ryzner Wiktoria, Telega Izabela, Szydłowska Gabriela,

klasa V "b"- Malec Andżelika

W wyniku konkursu uczniowie: Gabriel Kruba, Malec Laura, Szumigraj Hubert, Śliwińska Dżesika, Ryzner Wiktoria, Telega Izabela, Szydłowska Gabriela uzyskali nominację na kolejny etap-rejonowy, który odbędzie się 18 listopada br. w Krasiczynie.

Wszystkim recytatorom gratulujemy i trzymamy kciuki za tych, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Krasiczynie.
Dzień Komisji Edukacji Narodowej - Dzień Nauczyciela
14 października 2013
W dniu 14 października 2013 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy Va pod kierunkiem pani Barbary Mikuty i zespół wokalny prowadzony przez panią Małgorzatę Wojciechowską. Oprawę plastyczną wykonała pani Elżbieta Tomas.

Wśród wzruszających wierszy z życzeniami dla nauczycieli, znalazły się także chwile pełne humoru i radosnej ekspresji.
Uczniowie klasy piątej zostali poklasyfikowani według charakterystycznych cech i umieszczeni w "W atlasie uczniów", a nauczycielom zaproponowano stroje, które mogą ułatwić i umilić im pracę.

Uczniowie klasy Va pokazali swoją pomysłowość i aktorskie talenty, wkładając wiele wysiłku w przygotowanie i pokazanie inscenizacji.
Sumiennie i z zapałem uczestniczyli w wielu próbach, w czasie których stawali się współautorami scenariusza.

Zdolnościami wokalnymi popisali się uczniowie klasy IIIb, wykonując piosenki, które dodały Świętu blasku i wywołały "szampańską" zabawę.

Na koniec życzenia nauczycielom złożyli przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Niech "marzenia dościgłe" towarzyszą nauczycielom przez cały rok – brzmiało motto uroczystości.
Jesienne Impresje Artystyczne - Wawrzynek 2013
15 października 2013
Dnia 10 października 2013r uczniowie klasy II "a" Karolina Borysowicz, Konrad Kapłon i Gabriel Kruba wzięli udział w międzyszkolnym konkursie recytatorskim Jesienne Impresje Artystyczne "Wawrzynek 2013" w wyniku, którego uczeń Gabriel Kruba zajął III miejsce, a Karolina Borysowicz wyróżnienie.

Gratulujemy małym artystom!
Rosnę Zdrowo z Agencją Rynku Rolnego
8 października 2013
W dniu 8 października 2013 roku odbył się piknik w Radawie pod hasłem "Rosnę Zdrowo z Agencją Rynku Rolnego".
Ostrożnie - PIES!
6 października 2013
4 października 2013r. w Hali MOSiR w Jarosławiu odbył się finał programu prewencyjnego "Ostrożnie pies". Kierowany do najmłodszych mieszkańców naszego regionu, program wsparła także nasza szkoła.
Zadaniem programu "Ostrożnie pies" było podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Termin spotkania podsumowującego realizację programu w woj. podkarpackim nie był przypadkowy – tego dnia przypadł Światowy Dzień Zwierząt.
Podczas zorganizowanego dla dzieci pokazu kynoterpeuta Bartłomiej Łyżeń wraz z golden retriverem Leo, przypomniał dzieciom jak przyjmuje się postawę "żółwia", czyli jak należy chronić się przed pogryzieniem, przez psa. Wskazał także, jak należy nawiązać kontakt z psem i o tym, że należy o zgodę zapytać wcześniej właściciela czworonoga. Przedszkolaki mogły również nauczyć się, w jaki sposób zminimalizować skutki w razie wystąpienia bezpośredniego ataku. Sporą atrakcją były również pokazy psów pracujących na co dzień w służbach dbających o porządek i bezpieczeństwo.
Dzieci aktywnie włączyły się do programu zbierając spore ilości karmy dla zwierząt ( ponad 50 kg). Na szczególne podziękowanie zasługują dzieci z oddziałów przedszkolnych pod opieką mgr Elżbiety Tomas i mgr Danuty Młynarskiej Kroczek jak również uczniowie z klasy I i II pod opieką mgr Anny Gross i mgr Agaty Borysowicz.
Obecny na spotkaniu funkcjonariusz Służby Celnej pokazał w jaki sposób współpracujący z nim pies Blues wyszukuje papierosy. Jak zwykle przy takich okazjach pokaz wzbudził wiele pozytywnych emocji. Maluchy otrzymały przygotowane przez Służbę Celną upominki i plany lekcji z wizerunkami chronionych gatunków roślin i zwierzęta zagrożonych wyginięciem. Pomysłodawcą imprezy była Straż Miejska w Jarosławiu.


ARCHIWUM 2012/2013:

Ekologiczny Piknik Rodzinny
11 czerwca 2013
11 czerwca 2013 roku odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny współorganizowany przez firmę Gaz System w Jarosławiu.
Impreza plenerowa dla uczniów z rodzicami, której integralną częścią były występy, konkursy i zabawy o tematyce ekologicznej.

ZDJĘCIA W ZAKŁADCE GALERIA
Własną drogą do funduszy europejskich
6 maja 2013
Uczniowie klasy Va pod kierunkiem Pani Joanny Niemczyk, Pani Patrycji Stefanowskiej i Pani Magdaleny Bochniak wzięli udział w wojewódzkim konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski wRzeszowie pt.: Własną drogą do Funduszy Europejskich.

Wykonali makietę, która była projektem przedstawiającym Jarosławski Park Wypoczynku i Rozrywki"Bajka".

Nasza praca zdobyła II miejsce w województwie podkarpackim.

Nagrodą jest wyjazd do kina na wybrany przez dzieci seans filmowy do jednego z kin w Rzeszowie.

Galeria z finału konkursu plastycznego "Uzależnieniom mówimy nie"
Galeria z finału konkursu plastycznego "Uzależnieniom mówimy nie".
KONKURS POLONISTYCZNY W "ŚWIECIE BAŚNI"
15 maja 2013
W dniu 8.05.2013r. w naszej szkole odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego "W świecie baśni", adresowanego do czwartoklasistów.
Była to pierwsza edycja tego konkursu, której organizatorkami były panie polonistki z naszej szkoły: Barbara Mikuta i Joanna Niemczyk. W finale wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9, 6 oraz 10.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Filip Długoń – SP 10
II miejsce – Wojciech Kusy – SP 9
III miejsce – Karolina Solska i Aurelia Kulesza – SP 10

Gratulujemy laureatom oraz pozostałym uczestnikom finału, którzy otrzymali wyróżnienia.
Jednocześnie serdecznie dziękujemy nauczycielom: pani Halinie Wielgos, Barbarze Pietrynie i Marii Kowal za przygotowanie swoich wychowanków do zmagań konkursowych.

Finaliści mieli za zadanie rozwiązać test sprawdzający: znajomość baśni konkursowych, czytanie ze zrozumieniem, samodzielność redagowania odpowiedzi na krótkie zadania otwarte.

Podczas oczekiwania na wyniki konkursu uczniowie skorzystali z poczęstunku oraz obejrzeli spektakl teatralny pt. "Ufo w bibliotece" przygotowany przez klasę IVa naszej szkoły pod kierunkiem pani Barbary Mikuty.

Mamy nadzieję, że w kolejnej edycji tego konkursu, w przyszłym roku, weźmie udział więcej szkół z naszego miasta – serdecznie zapraszamy.

ZDJĘCIA W ZAKŁADCE GALERIA

PARADA SCHUMANA
11 maja 2013
Jak co roku, uczniowie z naszej Szkoły uczestniczyli w Paradzie Schumana. Uroczystość rozpoczęła się od biegu oraz przemarszu, w którym uczestniczyliśmy trzymając w rękach flagi państw członkowskich.

Po części oficjalnej rozpoczęły się występy uczniów z różnych szkół, którzy prezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne.

Uczniowie skorzystali również z możliwości przejażdżki po jarosławskim rynku co było dla nich wielką frajdą.
Jednak największą popularnością wśród dzieciaków była "pikusiowa" zjeżdżalnia oraz spotkanie z samym "Panem Pikusiem." Opiekę nad uczniami sprawowały Panie Joanna Niemczyk i Patrycja Stefanowska.

ZDJĘCIA W ZAKŁADCE GALERIA

Szalona Rodzinka
8 maja 2013
8 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsze wykonanie piosenki „My family’s crazy” z kursu English Adventure 2, w którym to wzięło udział 7 uczniów klasy 2b.

Dzieci niezwykle poważnie podeszły do zadania i wykazały się wielkim profesjonalizmem. Wyrównany i bardzo wysoki poziom wśród uczestników spowodował, iż zostały przyznane aż 4 pierwsze miejsca!

Za swoją odwagę i pracę włożoną w naukę piosenki, każdy otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodycze.
Akademia 3 maja- Święto Konstytucji
3 maja 2013
30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Na początku Pani dyrektor i uczennice klasy 6b przypomniały jak ważne dla nas Polaków jest to święto. Następnie została odtworzona prezentacja multimadialna przygotowana przez Panią Magdalenę Bochniak.

Po akademii zostały wręczone nagrody za udział w konkursie plastycznym przygotowanym przez Panią Agnieszkę Joniec - Jurczak.
Piraci z I a
2 maja 2013
29 kwietnia uczniowie klasy 1a zamienili się na parę chwil w prawdziwych piratów.

W pirackich nakryciach głowy i przepaskach na oko wykonali wspólnie piosenkę pt. „Join the pirates” z kursu English Adventure 1”.

Dodatkowo choreografia, jaką przygotowali uczniowie uświetniła ten niezwykły pokaz. Wśród piratów znalazła się również uwięziona Wendy, w którą wcieliła się Gabrysia Mazur. Na szczęście dziewczynce udało się oswobodzić z rąk piratów i cała i zdrowa mogła powrócić do swoich rodziców.
Zlot Gwiaździsty
30 kwietnia 2013
26 kwietnia w Opactwie ss Benadyktynek odbyła się impreza patriotyczno - historyczna pod ogólnym hasłem "Zlot gwiaździsty śladami przeszłości". Tematem Zlotu było: "Obok Orła znak Pogoni, poszli nasi w bój bez broni - 150 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego - mieszkańcy Podkarpacia w Powstaniu Styczniowym."

W tej patriotycznej imprezie wziął udział Poczet Sztandarowy naszej szkoły, który stanowili uczniowie klasy 6a i 6b. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele Św. Mikołaja, następnie uczestnicy przemaszerowali na plac przed Krzyżem Golgoty, gdzie odbyły się główne obchody. Na zakończenie zostały złożone kwiaty.

Była to żywa lekcja historii dla dzieci i młodzieży.opiekun Magdalena Bochniak
Konkurs plastyczny "JAK DBAM O ZĘBY"
30 kwietnia 2013
W bieżącym roku szkolnym zgodnie z wcześniejszymi założeniami, zorganizowano konkurs plastyczny dla dzieci z oddziałów przedszkolnych pod hasłem "Jak dbam o zęby".

Celem konkursu było utrwalenie wiedzy na temat zasad prawidłowej higieny jamy ustnej oraz podkreślenie znaczenia zdrowych zębów.

Wiedząc jak ważne jest dla dzieci docenienie ich trudu uczestnicy konkursu uhonorowani zostali dyplomami. Ponadto otrzymali nagrody.
Popołudnie z bajką...
16 kwietnia 2013
Poniedziałek 15 kwietnia był dniem szczególnym dla uczniów klasy 4a.

Po zakończonych lekcjach wszyscy chętni, przybyli do biblioteki szkolnej, aby obejrzeć film w wersji anglojęzycznej pt: „Alwin i wiewiórki 3”. Popołudnie z bajką, zorganizowane przez nauczycielkę języka angielskiego, przebiegało w niezwykle sympatycznej i ciepłej atmosferze.

Seans rozpoczął się od słodkiego poczęstunku przygotowanego przez uczniów i rodziców po czym wszyscy zajęli miejsca i z zaciekawieniem obejrzeli komedię. Ze względu na żartobliwy charakter bajki, uśmiech nie schodził z twarzy uczniów do końca seansu.

Tak mile spędzone popołudnie na pewno zostanie w pamięci zebranych na długi czas.
Kiermasz wielkanocny
30 marca 2013
W dniach 25-27 marca odbył się w naszej szkole Wielkanocny Kiermasz Ozdób Świątecznych.

Na stołach pojawiły się różnorodne ozdoby świąteczne, które przyciągały uwagę wszystkich odwiedzających szkołę. Kiermasz został zorganizowany z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, nad którym opiekę sprawuje Pani Teresa Krasnowska oraz przy współpracy pani Patrycji Stefanowskiej-nauczycielki języka angielskiego. Dochód z kiermaszu, członkowie S.U. przeznaczyli na zakup karmy dla zwierząt w schronisku w Orzechowcach.

Organizatorzy kiermaszu kierują podziękowania dla Pani Magdaleny Bochniak za włączenie się w akcję i przygotowanie pięknych pisanek, oraz Pani Renacie Chlebowskiej i klasie 3a za własnoręczne przygotowanie pisanek metodą decoupage i nie tylko. Dziękujemy również wszystkim, którzy choć w najmniejszym stopniu przyczynili się do poprawy losu zwierząt poprzez dokonanie zakupu na naszym kiermaszu.
Wizyta stomatologa w zerówce
23 marca 2013
Dnia 21.03.2013 r. na zaproszenie p. Agnieszki Joniec - Jurczak, naszą szkołę odwiedziła p. dr stomatolog Monika Horak.

Pokazała dzieciom z oddziałów 0a i 0b jak należy dbać o swoje ząbki, co jeśc by sie nie psuły, jak je szczotkować. Każde dziecko otrzymało od p. stomatolog pastę do zębów i materiały dydaktyczne.
SZKOLENIE DLA RODZICÓW DZIECI Z WADAMI WYMOWY
22 marca 2013
Dnia 20.03.2013 r. o godz. 15.00 odbyło się w naszej szkole szkolenie dla rodziców dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną, przeprowadzone przez neurologopedę p. Agnieszkę Joniec - Jurczak pt."Jak pomóc dziecku z wadą wymowy". Na szkoleniu rodzice otrzymali cenne wskazówki do pracy z dziećmi w domu, mieli okazję porozmawiać z innymi rodzicami, wymienić swoje doświadczenia i podzielić się obserwacjami.

Rodzice uświadomili sobie jak istotny jest prawidłowy rozwój mowy dla dobrego funkcjonowania dziecka w szkole i w świecie.


Wycieczka klasy IVa do Warszawy
20 marca 2013
W dniach 14 - 15.03.2013r. klasa IVa była na niezapomnianej wycieczce w Warszawie. Był to etap finałowy projektu realizowanego wspólnie przez rodziców, nauczycieli i uczniów.

Po wielomiesięcznych przygotowaniach: planowaniu, zbiórce pieniędzy, zamawianiu i rezerwowaniu - uczniowie mogli doświadczyć rezultatów tych wysiłków.

Na początku odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, gdzie zaangażowali się w poznawanie otaczającego nas świata, następnie w Planetarium obejrzeli miliony gwiazd oraz odwiedzili miejsca we wszechświecie, w których być może istnieje jakaś forma życia.

Dzień następny również przyniósł niezapomniane wrażenia - czwartoklasiści odwiedzili Zamek Królewski i bardzo zaangazowali się w lekcję historii "Z wizytą u Króla", pomimo zimna przeszli najbardziej reprezentacyjną arterią - Traktem Królewskim. Odwiedzili także dumę Warszawy - Stadion Narodowy - gdzie poznali min. zakamarki piłkarskiej szatni i poczuli atmosferę, jaka panuje w sali konferencyjnej po meczu. Wszystkie te chwile to niezapomniane przeżycia! Uczniowie kl. IVa wraz z wychowawcą p. Barbarą Mikuta dziękują Wszystkim, którzy przyczynili się nawet w najmniejszy sposób do zorganizowania tego wspaniałego wyjazdu.
Wieczór filmowy
15 marca 2013
13 marca miał miejsce w naszej Szkole WIECZÓR FILMOWY.

Uczniowie wraz z nauczycielką języka angielskiego obejrzeli film prezentujący historię życia Św. Patryka. Film „St. Patrick – the Irish Legend”, obejrzany w wersji anglojęzycznej , cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów klasy 5. W przerwie filmu, uczniowie udali się na słodki poczęstunek a po nabraniu sił kontynuowali seans.

Podsumowanie przedsięwzięcia była dyskusja na temat życia i działalności Św. Patryka w której uczniowie bardzo chętnie wzięli udział. Wieczór filmowy był kolejny elementem obchodów Tygodnia Kultury Anglosaskiej.
Konkurs Piosenki Angielskiej – karaoke
14 marca 2013
Dnia 12 marca 2013r. odbył się naszej Szkole Konkurs Piosenki Angielskiej – karaoke. Wzięli w nim udział uczniowie klas 4-6, którzy chcieli pochwalić się swoimi zdolnościami językowymi i wokalnymi. Wykonawców oceniały panie Małgorzata Wojciechowska – nauczycielka muzyki oraz pani Patrycja Stefanowska- nauczycielka języka angielskiego, która zorganizowała konkurs już po raz drugi.

Uczniowie z wielkim skupieniem wykonywali wybrane utwory, znane wszystkim z radia i telewizji. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz czekoladowe ciasteczka od firmy LU Polska. Jury doceniło zaangażowanie uczniów przyznając dwa pierwsze miejsca.

Otrzymał je duet – Magdalena Porczak i Aleksandra Babij z klasy 6b oraz uczennica klasy 4a Amelia Hawryłko. Zwyciężczynie wykonywały utwór Celine Dion „My heart will go on”.

Na koniec na specjalne życzenie publiczności zaśpiewały go wspólnie za co otrzymały gorące owacje.
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
13 marca 2013
Dnia 11 marca 2013r. odbył się w naszej Szkole Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas 4-6 z jarosławskich Szkół Podstawowych tj. Szkoły Podstawowej nr 4, nr 6, nr 7 i nr 10.

Konkurs miał formę pisemną i sprawdzał wiedzę uczniów w różnego typu zadaniach. Na konkurs uczniowie przybyli wraz ze swoimi opiekunami – nauczycielkami języka angielskiego.

Wielu uczniów nie kryło zdenerwowania, jednak wszystko przebiegało w bardzo ciepłej i miłej atmosferze. Przybyłych gości przywitała Pani Dyrektor Anna Lizut, która pogratulowała wszystkim odwagi, jaką wykazali się uczniowie przystępując do konkursu a jednocześnie zaznaczyła, iż wszyscy biorący udział w konkursie mogą czuć się zwycięzcami.

Po upływie czasu przeznaczonego na napisanie testu, uczniowie udali się na słodki poczęstunek. W tym czasie komisja konkursowa oceniała prace. Uczniom z najwyższą liczbą punktów zostały przyznane miejsca od 1-3 za co nagrodzeni zostali zestawami przyborów szkolnych.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy oraz smaczne ciasteczka od firmy LU Polska. Również wydawnictwo Oxford wsparło ideę konkursu przeznaczając dla zdobywców miejsc od 1-3 nagrody książkowe zaś dla wszystkich uczniów notesiki. Organizatorem konkursu była nauczycielka języka angielskiego Patrycja Stefanowska.

Konkurs Wiedzy odbył się w ramach corocznie obchodzonego w Szkole Tygodnia Kultury Anglosaskiej.
Pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki
10 marca 2013
Dnia 7 marca 2013r. odbyło się w naszej Szkole pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki. Przebieg spotkania uświetniła inscenizacja przygotowana przez członków Klubu Asystentów Bibliotekarza i uczniów kl.IV a pod kierunkiem pani Barbary Mikuty - "Kosmici w bibliotece".

Sympatyczni Kosmici i różne postacie z bajek wpraowadziły młodych czytelników w świat biblioteki. Inscenizajca przekonała, że Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni.

Uczniowie zostali uroczyście pasowani na czytelników i obiecali, że staną się przyjaciółmi książek, o które będą dbać. Na zakończenie tego wydarzenia każdy gość biblioteki otrzymał pamiątkową zakładkę.
WYSTAWA "ŻOŁNIERZE WYKLĘCI" I WYSTAWA DOTYCZĄCA ŻYCIA JANA PAWŁA II
8 marca 2013
W dniu 6.03.2013 r. klasy 6a i 6b, wraz z wychowawcami p. Agnieszką Joniec Jurczak i p. Małgorzatą Wojciechowską, udały się do Klasztoru Benedyktynekna na wystawę pt.:"Żołnierze Wyklęci".

Dzieci analizowały dokumenty jarosławskiego ppłk. Tadeusza Danilewicza i oglądały pamiątki z jego życia. W tym samym dniu dzieci odwiedziły również wystawę poświeconą życiu Jana Pawła II. Największe wrażenie na uczniach zrobył kawałek drewna z trumny naszego papieża Polaka.
Przegląd Kolęd i Pastorałek pt. „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…”
17 stycznia 2013
Dnia 15 stycznia br. w naszej szkole odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek pt. „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…” dla dzieci z Miejskich Przedszkoli w Jarosławiu. Celem przeglądu artystycznego i założeniem organizatorów było: podtrzymanie tradycji śpiewania kolęd, promocja uzdolnionych dzieci i ich osiągnięć wokalnych, wymiana pomysłów oraz doświadczeń w pracy artystycznej.

Frekwencja dopisała, dzieci chętnie wzięły udział w przeglądzie i wspólnym kolędowaniu. Za udział w przeglądzie organizatorzy obdarowali wszystkich małych artystów pamiątkowymi dyplomami i upominkami, a dzięki zaangażowaniu rodziców naszej szkoły zapewnili również słodki poczęstunek.

Opiekę nad konkursem sprawowały panie: Agata Borysowicz, Ewa Zgórska, Ewa Pęcherek, Danuta Młynarska –Kroczek.
"Złe emocje pod kontrolą"
8 stycznia 2013
Dnia 7.01.2013 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie dla dzieci i rodziców klas 6a, 6b i 4b "Złe emocje pod kontrolą".

Szkolenie zostało przeprowadzone przez neuropsychologa p. Magdalenę Hadryś - Urbanik, która została zaproszona przez p. Agnieszkę Joniec - Jurczak. Szkolenie odbyło się przy użyciu tablicy interaktywnej, której obsługę techniczną prowadziła p. Magdalena Bochniak.

Rodzice otrzymali ciekawe materiały i pomoce naukowe. Frekwencja dopisała zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Zajęcia były bardzo ciekawe.
Kiermasz ozdób świątecznych
22 grudnia 2012
W dniach 18-20 grudnia odbył się w naszej Szkole Kiermasz Ozdób Świątecznych przygotowany przede wszystkim przez uczniów z klasy 4a, ich rodziców, a także nauczycieli.

Przed budynkiem Szkoły pojawiły się tradycyjne, jarosławskie stragany, które doskonale podkreśliły atmosferę tego wydarzenia. Przygotowania ozdób świątecznych rozpoczęło się już na dwa miesiące przed kiermaszem. Babcie i mamy z pasją uczyły dziewczynki jak „wyczarować” piękne bombki z małych kolorowych karteczek, jak wykonać ulubionego renifera czy bałwanka. Pokazywały jak stworzyć „staropolskiego jeżyka”. Uczyły staranności, cierpliwości i dokładności.

Efekt wspólnych wysiłków był oszałamiający. Na jarmarcznych stołach pojawiły się rozmaite świąteczne ozdoby: bombki, ciastka, stroiki, szopki, kartki świąteczne, aniołki, choinki. Ozdoby te przyciągały wzrok kupujących, którzy zachwycali się ich barwami i kształtami, a rozbrzmiewająca muzyka wprawiała wszystkich w świąteczny nastrój. Opiekę nad przedsięwzięciem sprawowały panie Barbara Mikuta, Patrycja Stefanowska i Ewa Pęcherek oraz rodzice i uczniowie klasy IVa, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Podziękowania kierujemy także do wszystkich, którzy wsparli nasz kiermasz choćby naj mniejszą pomocą.
Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w języku angielskim
21 grudnia 2012
Dnia 20 grudnia odbył się w naszej szkole Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim. Opiekę nad przedsięwzięciem sprawowała pani Patrycja Stefanowska – nauczyciel języka angielskiego.

W konkursie zaprezentowali się uczniowie klas 4-6, którzy zaśpiewali wybraną przez siebie kolędę lub piosenkę.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyły najmłodsze uczestniczki konkursu - uczennice klasy 4a: Izabela Telega, Wiktoria Ryzner i Gabriela Szydłowska za co otrzymały nagrody w postaci maskotek, książeczek do poczytania w języku angielskim i łakoci. Dyplomami oraz słodkimi upominkami zostali nagrodzeni pozostali uczestnicy tj. Piotr Pajda, Adrian Oczkowski, Natalia Cużytek, Karolina Lewkowicz, Magdalena Porczak i Karolina Socha.
Spotkanie rodziców z przedstawicielem wydawnictwa Oxford University Press
14 grudnia 2012
Dnia 12 grudnia 2012 roku, miało miejsce w naszej Szkole spotkanie rodziców uczniów klas czwartych z Panią Joanną Szymańską – przedstawicielem wydawnictwa Oxford University Press.

Spotkanie zorganizowała nauczycielka języka angielskiego pani Patrycja Stefanowska a jego głównym celem było przybliżenie rodzicom formuły sprawdzianu z języka angielskiego, jaki dzieci będą pisać w roku szkolnym 2014/2015.

W tym celu została wyświetlona prezentacja, podczas której rodzice mieli okazję zapoznać się zarówno z podstawą programową z języka angielskiego w Szkole Podstawowej jak i wymaganiami egzaminacyjnymi jakie stawiane są przed ich dziećmi.

Na zakończenie rodzice otrzymali broszurki dotyczące nowej podstawy programowej i sprawdzianu a także udzielone zostały im wskazówki do pracy z dziećmi w domu.

Pani Szymańska zachęcała również do odwiedzania strony internetowej wydawnictwa Oxford University Press, na której znajdują się m.in. odpowiedzi na pytania jakie nurtują rodziców jak i dodatkowe zadania dla dzieci do wypełnienia on-line.
Podsumowanie Roku ks. Piotra Skargi
14 grudnia 2012
13 grudnia 2012 r. uczniowie naszej szkoły, biorący udział w spektaklu związanym z życiem i twórczością patrona naszej szkoły, uczestniczyli w zamknięciu roku poświęconemu ks. Piotrowi Skardze, które zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia.

Na uroczystość zostaliśmy zaproszeni przez prezesa stowarzyszenia Pana Dariusza Jasiewicza. Spektakl obejrzeli członkowie stowarzyszenia, zaproszeni goście oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu, Pani Elżbieta Tkacz, dzięki której przedstawienie odbyło się w sali konferencyjnej nowej biblioteki jarosławskiej.

W rolach grójeckich rajców miejskich wystapili:Kacper Rubacha,Adrian Kruba,Paweł Surdej,Tomasz Bandoła,Karol Kalita. Narratorem spektaklu była Marta Nahacz, w przedstawieniu wystąpił chór szkolny.

Była to kolejna inicjatywa dyrekcji i nauczycieli naszej szkoły, promująca naszą placówkę oświatową w społeczności lokalnej.
Mikołaj w naszej szkole
7 grudnia 2012
6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami.
Wycieczka szkolna do Fabryki Bombek w Nowej Dębie
5 grudnia 2012
W dniu 1 grudnia 2012r. odbyła się wycieczka szkolna do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. Wzięli w niej udział uczniowie z klas 0-6, rodzice oraz nauczyciele.

Bombki z fabryki pana Janusza Bilińskiego to produkt rozpoznawalny przez znawców szklanych ozdób choinkowych na całym świecie. Firma Biliński ma na swoim koncie kolekcje bombek wykonaną dla duńskiej Fundacji Andersenowskiej. Firma prężnie rozwija swoją działalność już od 17 lat. Wycieczka miała na celu zwiedzenie fabryki i zapoznanie się z procesem powstawania pięknych ozdób choinkowych. Wszystkie ozdoby wykonywane są ręcznie. Jednym z etapów zwiedzania było obserwowanie jak jeden z pracowników fabryki, nad palnikiem ogniowym, rozgrzewał szkło, a następnie ustami wydmuchiwał bańki.

Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie. Do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, a następnie zanurza się je we wrzącej wodzie i potrząsa, dzięki czemu bańki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. Taki wytwór trafia do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory poprzez zanurzenie w farbie. Następnie wędrują do suszarni, a stamtąd do osoby, która zajmuje się przycinaniem i kapslowaniem. Pozostawia się dłuższą końcówkę, jeżeli bombki mają być ręcznie zdobione. W dalszym etapie wycieczki bombki dostają się do pomieszczenia, w którym panie zajmują się ręcznym zdobieniem. Dzieci przyglądały się pracy pań i były pod wielkim wrażeniem. Po zwiedzeniu fabryki każde dziecko miało możliwość poczuć się dekoratorem i ozdobić swoją własną bombkę, którą później otrzymało w prezencie. Na pamiątkę pobytu każdy uczestnik wycieczki otrzymał również bombkę ze swoim imieniem. Tegoroczne święta będą na pewno niezapomniane, bowiem na choinkach wielu dzieci zawiśnie „Ich piękna kolorowa bombka” - pamiątka z wycieczki do Fabryki Bombek. Cel wycieczki został osiągnięty, dzieci pełne wrażeń, bezpiecznie wróciły do domu.

Opiekę nad dziećmi sprawowali: Adam Nykiel, Barbra Mikuta, Anna Gross, Katarzyna Nowak i Patrycja Stefanowska.
Andrzejki
1 grudnia 2012
Pod koniec listopada jak nakazuje tradycja, w naszej szkole odbyły się klasowe Andrzejki. Dzieci mogły poznać staropolskie obyczaje wróżąc sobie przyszłość. W klasach obyły się również poczęstunki.
Zakończenie Roku ks. Piotra Skargi
25 listopada 2012
22 listopada 2012 r. społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym zakończeniu obchodów roku księdza Piotra Skargi. Zostaliśmy zaproszeni przez proboszcza Parafii Bożego Ciała, Mariana Bocho, by spektaklem poświęconym naszemu patronowi, uświetnićmiejskie uroczystości.
Przedstawienie odbyło się w Kolegiacie jarosławskiej i spotkało się z dużym uznaniem zgromadzonej publiczności.
Spektakl teatralno profilaktyczny pt.: "Gdzie jest Stasio"
22 listopada 2012
20.11.2012r. w naszej szkole odbył się spektakl teatralno profilaktyczny pt.: "Gdzie jest Stasio". Teatrzyk skierowany był do dzieci młodszych z oddziałów przedszkolnych oraz kasy I.

Celem spektaklu było wskazanie negatywnego wpływu nadmiernego użytkowania komputera oraz telawizora, jak również uwrażliwienie na zabawę z przyjacielem, zabawką.

Oprawę artystyczną zapewnił teatr Zielony Melonik.
Dzieci były zachwycone scenkami jaki odgrywały aktorki, same chętnie włączały się do występu na scenie.
Tydzień Zdrowego Odżywiania
20 listopada 2012
Celem Tygodnia (12.11.2012 – 16.11.11.2012) było zachęcenie wszystkich członków społeczności szkolnej do zmiany nawyków żywieniowych, praktyczne wdrażanie do przestrzegania Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem oraz propagowanie w środowisku lokalnym idei Światowego Dnia Rzucania Palenia.

W poniedziałek i wtorek uczniowie z Samorządu Uczniowskiego każdą wchodzącą do szkoły osobę częstowali surowymi owocomi i warzywami (jabłkami i marchewką).

W środę odbyły się apele, podczas których zaprezentowano prezentację multimedialną nt. zdrowego odżywiania i mody na niepalenie - zobacz . Podczas apelu uczennice klasy IV a zaśpiewały piosenkę „Taka sobie piosenka antyniokotynowa”, do której słowa ułożyli uczniowie naszej szkoły z rocznika 1997. Rozdane na apelu teksty pozwoliły rozpropagować treści piosenki także w domach uczniów.

Po apelu dzieci z zerówki i klasy VI odwiedziły sąsiednie zakłady pracy urzędy i sklepy Z ulotkami i rysunkami oraz listami zaproszającymi do obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia, w tym roku 15 listopada. Ciekawy pomysł podchodzenia do przechodniów z informacją o skutkach palenia zaprezentował Daniel z klasy VIa , który za wiedzę na temat skutków palenia, oryginalne podejście do akcji i grzeczne zwracanie się do przechodniów otrzymał szóstkę z przyrody.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
17 listopada 2012
Dnia 15 listopada 2012r. uczniowie klasy I „a” odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu.

Celem spotkania było przybliżenie informacji na temat Światowego Dnia Pluszowego Misia, który obchodzony jest 25 listopada. W ramach spotkania zaprezentowano dzieciom film pt. „SEZON NA MISIA”, zapoznano z biblioteką jej możliwościami i propozycjami szczególnie skierowanymi dla dzieci i szkół.

Pracownicy biblioteki zachęcali najmłodszych do czytelnictwa i korzystania z jej dóbr.
AKADEMIA Z OKAZJI ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
14 listopada 2012
12 listopada nasza szkoła uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie obejrzeli przedstawienie i wysłuchali patriotycznych pieśni przygotowanych pod kierunkiem p. Agnieszki Joniec Jurczak i p. Małgorzaty Wojciechowskiej.

Rozdane zostały dyplomy i nagrody w konkursie "Mazurek Dąbrowskiego w ilustracjach" zorganizowanego przez nauczyciela historii.

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone!
Konkurs recytatorski pt. „Malowała jesień”…
10 listopada 2012
Dnia 8 listopada 2012r.w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pt. „Malowała jesień”.

Uczestnikami konkursu było 32 dzieci w wieku czterech i pięciu lat z jarosławskich przedszkoli tj. z Miejskiego Przedszkola nr1, nr3, nr8, nr9, nr12, z Niepublicznego Przedszkola im. E. Bojanowskiego prowadzone przez SS Służebniczki NMP NP oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 6 im. Ks. Piotra Skargi w Jarosławiu.

Podjęte przez nauczycielki: panią mgr Agatę Borysowicz i panią mgr Danutę Młynarską-Kroczek przedsięwzięcie cieszyło się wielkim zainteresowaniem, o czym świadczyła ilość zgłoszonych do konkursu dzieci.

Ponadto miła i serdeczna atmosfera, piękny, jesienny wystrój sali, obecność zaproszonych gości tj. redaktora gazety jarosławskiej oraz osób pracujących w jury- dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu w osobie pani mgr Elżbiety Tkacz oraz Głównego Instruktora Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu w osobie pani mgr Zofii Kolasa podnosiły wagę i rangę konkursu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze zakupione przez sponsorów oraz Radę Rodziców naszej szkoły. Ponadto wzięli udział w przygotowanym poczęstunku. Dzieci nagrodzone i wyróżnione otrzymały dyplomy oraz nagrody w formie książek, maskotek i słodyczy.

W czasie obrad komisji konkursowej w składzie: przewodniczący-: mgr Elżbieta Tkacz -dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu -, członkowie - mgr Zofia Kolasa Główny Instruktor Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, mgr Anna Lizut- dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ks. P. Skargi w Jarosławiu, mgr Agata Borysowicz- nauczyciel SP nr 6 im. Ks. P. Skargi w Jarosławiu, dzieciom zaprezentowano bajkę pt.„Kopciuszek”.

Całością imprezy z dużym powodzeniem przewodziła pani mgr Danuta Młynarska-Kroczek.

Wyniki konkursu recytatorskiego:
I miejsce -Wiktoria Zych- Miejskie Przedszkole Nr 1
II miejsce -Weronika Kapusta - Niepublicznego Przedszkola im. E. Bojanowskiego SS NMP NP
III miejsce -Natalia Kunior- Miejskie Przedszkole Nr 1
III miejsce -Michał Danilczuk- Miejskie Przedszkole Nr 8

Wyróżnienia:

Adrian Słotwiński- Miejskie Przedszkole Nr 3
Patryk Łuc- Miejskie Przedszkole Nr 8
Klaudia Pękala- oddział przedszkolny 0a przy SP nr 6 im. Ks. P. Skargi w Jarosławiu
Oliwia Rokoszyńska - Miejskie Przedszkole Nr 8
Paula Hado- Miejskie Przedszkole Nr 9
Szymon Machała- Miejskie Przedszkole Nr 12
Warsztaty dla rodziców "Jak rozmawiać z dzieckiem nadpobudliwym"
4 listopada 2012
W dniu 30 października o godz. 16.00 w S.P. nr 6 odbyły się warsztaty dla rodziców "Jak rozmawiać z dzieckiem nadpobudliwym".

Warsztaty te poprowadziła, na zaproszenie p. Agnieszki Joniec - Jurczak - neurologopedy pracującej w naszej szkole, p. Magdalena Hadryś - Urbanik - neuropsycholog.

Rodzice bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach. Dostali rady i wskazówki jak postępować z dzieckiem nadpobudliwym, aby dobrze je wychować.

Pani neuropsycholog zwróciła szczególnie uwagę na to, że dziecko należy szanować i chwalić.

WSKAZÓWKI I RADY
Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
28 listopada 2012
„Bo kto w naszym będzie gronie,
Wśród pracy, czy wśród zabawy,
Musi pamiętać szkolne ustawy!”
Dnia 25 października 2012r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Ks. Piotra Skargi w Jarosławiu odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia klasy pierwszej”. W obecności Dyrekcji Szkoły, nauczycieli oraz rodziców uczniowie przed orłem, który jest naszym godłem złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.

Słowami wypowiedzianymi przez panią dyrektor mgr Annę Lizut „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Księdza Piotra Skargi” zostali włączeni do społeczności szkolnej.

W czasie uroczystości nie zabrakło miłych niespodzianek. Uczniowie oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali symboliczne prezenty.

Rodzice przygotowali swoim pociechom słodki poczęstunek.
400 rocznica śmierci patrona naszej szkoły ks. Piotra Skargi.
27 września 2012
27 września 2012 roku minęła 400. rocznica śmierci ks. Piotra Skargi, kaznodziei króla Zygmunta III, wielkiego patrioty, pisarza religijnego i politycznego, wychowawcy całych pokoleń Polaków - PATRONA NASZEJ SZKOŁY.

W naszej szkole, w tym dniu przedstawiona została prezentacja multimedialna (do obejrzenia w zakładce GALERIA) dotycząca życia i działalności ks. Piotra Skargi.

"Ojczyzna wasza matką wam jest, a nie macochą" - pisał, zwracając się do tych, którzy mieli decydowaćo sprawach państwa - "Onę miłując, sami siebie miłujecie, a nie utracicie; onej nie życząc i wiary nie dochowując, sami siebie zdradzacie".
 
Nasza szkoła bierze udział w licznych akcjach i projektach:

  Warto odwiedzić:

 
 
Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Piotra Skargi
ul. Spytka 2
37-500 JAROSŁAW
woj. podkarpackie
tel.: +48 16 621 34 94
fax: (016) 621 34 94

e-mail: sp6jaroslaw@poczta.onet.pl
© All Rights Reserved SP6 Jarosław

eSBe © Copyright 2014