Szkoła Podstawowa nr 6
im. ks. Piotra Skargi w Jarosławiu
 
 
   
 
AKTUALNOŚCI:

JESIENNE DNI DYNI
16-19 października 2018
Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. W naszej szkole w dniach 16-19.10.2018r. niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została DYNIA. Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo.
W czasie obchodów „Jesiennych dni dyni” powstała galeria najciekawszych okazów dyniowych. Uczniowie przygotowali plakaty, które umieszczone zostały na korytarzach szkoły. Tematyka tych prezentacji była różna, a dotyczyła np.: systematyki biologicznej gatunku, walorów odżywczych i leczniczych dyni. Dzieci z oddziału przedszkolnego i kl.I przedstawiły jesienną dynię w pracach plastycznych.
W czasie obchodów „Jesiennych dni dyni” nie mogło zabraknąć dań z dynią w roli głównej. Dlatego też odbył się w szkole kiermasz i degustacja dyniowych smakołyków. Dzieci wspólnie z rodzicami, a nawet z dziadkami przygotowali pyszne soki, zupy dyniowe z prażonymi pestkami, muffinki, galaretki, ciasta i racuszki. Było naprawdę pysznie:). Ale to nie koniec atrakcji. Dzieci wraz z wychowawcami i z głowami pełnymi pomysłów wzięli udział w tworzeniu dyniowych postaci z wykorzystaniem naturalnych materiałów przyrodniczych. W ostatni dzień naszego szkolnego przedsięwzięcia, wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce słuchając recytacji wierszy o dyni. Na uwagę zasługuje fakt, że wśród prezentowanych utworów znalazły się również utwory własne uczniów i ich wychowawców. Tydzień z dynią w roli głównej przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, odkrywania i zabawy.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII
 
Nasza szkoła bierze udział w licznych akcjach i projektach:

  Warto odwiedzić:

 
 
Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Piotra Skargi
ul. Spytka 2
37-500 JAROSŁAW
woj. podkarpackie
tel.: +48 16 621 34 94
fax: (016) 621 34 94

e-mail: sp6jaroslaw@poczta.onet.pl
© All Rights Reserved SP6 Jarosław

eSBe © Copyright 2014